שלוש שנות מאסר לעו"ד שהתחזה לסובל מלקויות וביצע מעשים מגונים במטפלות

אילן אשד התחזה בשיחות טלפון לפסיכולוגית ששולחת "מטופל" למטפלות אלטרנטיביות, ואז הופיע בעצמו וביצע בהן עבירות מין. האישומים נגעו ל-14 נשים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

שלוש שנות מאסר נגזרו על עו"ד אילן אשד, שהתחזה לסובל מלקויות וביצע עבירות מין בנשים שביקשו לטפל בו. אשד הורשע בכמה עבירות של ביצוע מעשים מגונים במרמה והתחזות לפסיכולוג. 

על פי כתב האישום נגדו אשד נהג לטלפן לנשים אשר הציגו עצמן באינטרנט כמטפלות אלטרנטיביות ולהזדהות מולן כפסיכולוגית בשם נעמה. אותה פסיכולוגית ביקשה לשלוח אל המתלוננות מטופל שלה בשם ליאור, שלוקה בפוסט טראומה ושיש לטפל בו בדרך "לא שגרתית". אשד בתור נעמה סיפר לנשים כי המטופל ליאור בטראומה בשל מעשים מיניים שבוצעו בו בילדותו בידי שתי נשים מבוגרות. נעמה הוסיפה וציינה שלליאור היתה מטפלת קודמת, קארן, שטיפלה בו בהצלחה מאחר שהיתה יצירתית ונועזת והן אמרה למטפלות כי ליאור אינו רואה בנשים אובייקט מיני וכי המעשים אשר נחזים כמיניים אינם מיניים בעיניו נוכח הטראומה שעבר ולקותו.

אילן אשד בבית המשפט בתל אביב, ב-2007צילום: מוטי קמחי

עוד בכתב האישום נכתב כי לאחר שהמטפלות שוכנעו נפגש איתם אשד כליאור, כשבבואו לפגישות הוא הציג עצמו כמופנם, דיבר בצורה מגומגמת או איטית והיה בעל מאפייני התנהגות נוספים, שנחזו כמצביעים על לקות. כל שלוש המתלוננות הסכימו להיפגש עם אשד מאחר שהאמינו להצגה, האמינו שנעמה היא סמכות טיפולית בתחום בריאות הנפש והאמינו ש"ליאור" סובל מפוסט טראומה וזקוק לטיפול.

אישום אחד נגע ל-12 מתלוננות שלא הסכימו לשתף פעולה עם אשד, ושני אישומים נגעו לשתי מתלוננות שהסכימו לבצע את המעשים כיוון שחשבו שכך יוכלו לסייע לו. אשד הורשע בתיק נוסף שהתנהל בעניינו במקביל גם כן בביצוע עבירות מין, ואת המיוחס לו בכתב האישום בתיק זה ביצע לאחר ששוחרר בתנאים ממעצר בהליך השני. על כך כתבה השופטת מיכל ברק נבו כי "מתווסף מימד של חומרה יתרה לנסיבות ביצוע העבירה נוכח הרקע של התיק המחוזי. ראשית, איני מאמינה לנאשם שנוכח ההליכים בבית המשפט המחוזי נוצרה בליבו מחשבה שמעשיו לגיטימיים. כבר קבעתי בהכרעת הדין כי הנאשם ידע בלי קשר להליך בבית המשפט המחוזי שאין טיפול כפי שהוא מבקש, וכי המתלוננות הסכימו להפגש איתו, והמתלוננות באישום השני והשלישי לעשות את שעשו, בשל מצגי השווא שיצר, שידע שהם כוזבים". בנוסף לעונש המאסר הוא נדרש לפצות שתיים מהמתלוננות בסכום כולל של 20 אלף שקלים.

מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) שמטעמה ניהלה את התיק עו"ד ניצן שפיר נמסר: "הנאשם ביצע את העבירות בזמן שהיה משוחרר בתנאים בתיק מין נוסף שמתנהל בעניינו בביהמ"ש המחוזי. התנהגות הנאשם בתיק זה מראה כי תקופת המעצר בה שהה במסגרת התיק במחוזי לא הרתיעה אותו והוא חזר לסורו זמן קצר לאחר שחרורו מן המעצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ