השחקן משה איבגי עומת עם שתיים מהמתלוננות נגדו

בשבוע שעבר נשלח איבגי למעצר בית, לאחר שנחקר בחשד להטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים. בחקירתו השחקן אמר לחוקרים כי עשה דברים המקובלים בתיאטרון ולא הבין שהוא כופה עצמו על הנשים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

השחקן משה איבגי עומת היום (ראשון) במשרדי להב 433 עם שתי נשים שהתלוננו נגדו על הטרדה מינית.

בשבוע שעבר נחקר איבגי בחשד להטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים. בתום אותה חקירה הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים למשך חמישה ימים. השחקן נחקר לגבי שלוש מתלוננות, ובנוסף ניסתה המשטרה להגיע למתלוננות נוספות מקרב נשים שעבדו איתו וסטודנטיות למשחק. 

איבגי בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

החקירה מתמקדת, ככל הנראה, בעובדת תיאטרון חיפה לשעבר שהגישה תלונה במשטרה נגד איבגי בגין מעשה מגונה. איבגי טען באוזני החוקרים כי עשה דברים שהיו מקובלים בתיאטרון הישראלי לאורך השנים, וכי הוא לא הבין באותו הזמן שהוא מטריד מינית או כופה את עצמו על הנשים.

הפרשה נחשפה בערוץ 10, כשדיווח כי העובדת הגישה התרעה לפני תביעה, ובה טענה כי תלונתה נגד השחקן על הטרדה מינית לפני כשנתיים לא טופלה בשעתה כראוי בהנהלת התיאטרון. בשימוע שנערך אז לתיאטרון התנצל השחקן על ה"אי-הבנה" ובתיאטרון אמרו כי הבירור "הסתיים לשביעות רצון העובדת" וכי היא הועברה לעבוד בהצגה אחרת של המוסד.

לאחר הפרסומים החליט איבגי לקחת פסק זמן מכל עיסוקיו בתיאטרון. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", נכתב בהודעה מטעם איבגי. "אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אשה. ככל שאדרש להתייחס לדברים, אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ