תא"ל אופק בוכריס יעומת היום עם המתלוננת השנייה נגדו, קצינה בדרגת רס"ן

זהו העימות השני במסגרת חקירת מצ"ח כנגד הקצין, שלפני כשבועיים עומת עם המתלוננת המרכזית נגדו. במצ"ח בודקים מידע לפיו בוכריס יצר קשר עם בן זוגה לשעבר של הקצינה שהתלוננה נגדו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

תת־אלוף אופק בוכריס, החשוד באונס ועבירות מין נוספות, צפוי לערוך היום עימות עם המתלוננת שהעידה כי ביצע בה מעשה מגונה, קצינה בדרגת רב־סרן. מדובר בעימות השני במסגרת חקירת מצ"ח כנגד הקצין, לאחר שלפני כשבועיים עומת עם המתלוננת המרכזית נגדו, חיילת ששירתה תחת פיקודו לפני ארבע שנים. בוכריס יעומת עם קצינה ששירתה אף היא תחת פיקודו בזמן שהיה מח"ט גולני, ועדיין נמצאת בשירות צבאי.

למצ"ח הגיע מידע כי בוכריס יצר קשר בשבועות האחרונים עם בן זוגה לשעבר של הקצינה. במצ"ח בודקים האם היה בכך ניסיון לשבש את החקירה נגדו. הסנגור הצבאי הראשי, אלוף־משנה אשר הלפרין, המייצג את בוכריס, הכחיש את הטענה ואמר כי היא "מופרכת מן היסוד".

תא"ל אופק בוכריס במכוניתו, אחרי שיצא מביתו במצפה נטופה, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו

החקירה בנושא החשדות נגד בוכריס נפתחה בסוף חודש פברואר, לאחר שחיילת ששירתה תחת פיקודו הגישה תלונה והאשימה אותו כי ביצע בה עבירות מין, מהן עלה חשד גם לעבירות של אונס. החיילת מסרה בעדותה את שמה של הקצינה, המתלוננת השנייה, בטענה שהיא יודעת כי גם בה ביצע בוכריס עבירות מין. חוקרי מצ"ח יצרו קשר עם הקצינה וגבו ממנה עדות. בעדות זו סיפרה הקצינה כי בוכריס ביצע בה מעשה מגונה. עורך דינה של הקצינה, גיא פלנטר, סרב להתייחס למעשים הספציפיים שלטענתה בוכריס ביצע, אך אמר בעבר כי מדובר במעשים מגונים, בניגוד לרצונה ותוך יחסי מרות ביניהם.

לפי התביעה הצבאית, תא"ל בוכריס חשוד בביצוע חמישה מעשי אונס, מעשה סדום ומעשה מגונה. בוכריס מצידו דבק בגרסתו כי לא היו דברים מעולם.

חקירת מצ"ח נגד בוכריס נמצאת בשלבי סיום, כאשר העימות עם הקצינה מהווה אחת מפעולות החקירה האחרונות של החוקרים. בחודש שעבר, עברו החיילת והקצינה ששירתו תחת פיקודו בדיקת פוליגרף על ידי מצ"ח. אז, טענו עורכי הדין של החיילת ושל הקצינה כי קיבלו עדכון מנציגי הפרקליטות הצבאית שהן נמצאו דוברות אמת, בעוד בוכריס נמצא דובר שקר. לאחר סיום החקירה, יעברו ממצאיה לידי הפרקליטות הצבאית. אז, צפויים סנגוריו של בוכריס להיקרא לשימוע טרם הגשת כתב אישום נגדו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ