אחיו של דרעי הוא המקורב שנחקר בעניין הנכסים שרכש משר הפנים

בין השאר נבדקת מכירת מגרש על ידי דרעי לאחיו, שלמה דרעי, החשוד בעבירות חמורות. העסקה דווחה על ידי השר לרשויות, אך כעת נבדקת אמינות הדיווח. גם בתו של האח נחקרה במשטרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מומו דרעי, אחיו של שר הפנים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

סגן יו"ר קק"ל, שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים אריה דרעי, הוא מקרובו שנחקר היום (רביעי) ואתמול ביחידה הארצית לחקירות הונאה בנוגע לנכסים שרכש מהשר בשנים האחרונות. כך הותר הערב לפרסום. כמו כן, המשטרה ערכה היום חיפוש בביתו ובמשרדו של האח ובתו נחקרה במשטרה.

מאז אישרה הפרקליטות למשטרה להפוך את הבדיקה בעניינו של השר בנוגע לנכסיו לחקירה פלילית, זומנו כמה גורמים לחקירה. עם זימונו של עורך הדין שלמה דרעי, החשוד בעבירות חמורות, החלו למעשה החוקרים לחקור באזהרה את המעגל הקרוב ביותר של השר, ובכלל זה מי שנחשבים לאנשי סודו. שמו של האח נקשר גם לחשדות שהועלו בנוגע לרכישת נכסים והעברת הזכויות עליהם.

בין השאר נבדקת עסקה של מכירת מגרש על ידי דרעי לאחיו. מדובר במגרש שעליו נבנו חמש דירות שעלותן כיום היא כ-15 מיליון שקלים. עסקת המכירה דווחה על ידי השר לרשויות, אולם כעת נבדקת אמינות הדיווח. כמו כן המשטרה בודקת אם שלמה דרעי וילדיו הם אכן הבעלים או שמדובר היה בחוזה פקטיבי לכאורה.  

בשבוע שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה פלילית נגד השר דרעי. על המהלך הוחלט בסיום ישיבה שהתקיימה בין מנדלבליט לבין נציגי המשטרה בנוגע לבדיקה הנוגעת לדרעי ואחרים. 

ההחלטה התקבלה לאחר שבמשטרה הודיעו למנדלבליט כי הם מעוניינים לזמן חשודים ולחקור אותם באזהרה, ולא בעדות פתוחה. במשטרה סבורים כי יש להם קצה חוט משמעותי שעשוי להוביל אותם למידע איכותי, כזה שעשוי להניב ראיות משמעותיות. החקירה מתמקדת בנדל"ן שברשות דרעי ובני משפחתו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ