תושב אשדוד בן 52 נעצר בחשד שתקף מינית עשרות ילדות בחולון

על פי החשד, אורי ריבקין תקף מינית ילדות בנות 10-11 אחרי שהתחזה למאמן שחייה. בדיון הארכת המעצר עלה כי האיש הורשע בעבר בעבירות דומות אך הפסיק לקבל טיפול. מעצרו הוארך בחמישה ימים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ

בלשים של ממרחב איילון עצרו אתמול (שני) את אורי ריבקין, בן 52 תושב אשדוד, בחשד שתקף מינית עשרות ילדות בנות 10-11. מעצרו הוארך היום בחמישה ימים. בדיון התברר שריבקין הורשע בעבר בעבירות דומות, והחשד הוא כי חזר לסורו לאחר שהפסיק לקבל טיפול.

אורי ריבקין, החשוד בתקיפה מיניתצילום: משטרת ישראל

לפני כשבועיים הגיעו לשוטרי מרחב איילון תלונה של שלוש קטינות שסיפרו כי גבר שנראה מבוגר תקף אותן מינית בחולון. כל הילדות, בנות 10-11, מסרו גרסה זהה לדרך הפעולה של התוקף: הן טענו שהוא ניגש אליהן כשהוא מצויד בבגד ים של ילדות והציג עצמו כמאמן שחייה שמקים קבוצה מקצוענית. הגבר היה מבקש מהן ללבוש את בגד הים בטענה שהוא חייב לבדוק שזה מתאים להן ולקבוצה. לאחר שהילדות לבשו את בגד הים, הוא היה לוקח אותן לחדר מדרגות או למקום צדדי ושם מבצע מולן מעשים מגונים.

התיאורים שחזרו על עצמם הביאו את המשטרה לקבוע שמדובר באותו אדם שפועל באזור, ותלונות נוספות שהחלו להגיע למשטרה העידו שמדובר באדם שפועל באופן סידרתי.

בניסיון לאתר את הפדופיל, הוחלט במשטרה לפרסם תמונה שלו וסרטון בו הוא מתועד באחד המקרים, בחולון ולקרוא לציבור לעזור באיתורו. אתמול בשעות הבוקר הגיעו חוקרי המשטרה למסקנה שמדובר בריבקין. השוטרים הגיעו אל ביתו והוא נעצר. לדברי המשטרה ריבקין הודה במיוחס לו, ולאחר כמה שעות של חקירה יצא יחד עם החוקרים לסיור באזור חולון, שם הצביע על כל המקומות בהם תקף קטינות. מהחקירה עלה כי הוא פעל לכאורה באותה השיטה בעשרות מקרים.

בדיון היום בבית משפט השלום בתל אביב, האריך השופט עלאא מסארווה את מעצרו של ריבקין בחמישה ימים נוספים ושלח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. בדיון עלה כי לריבקין יש עבר בפדופיליה, ושהוא הורשע ב-2013 בעבירות דומות. עוד עלה בדיון כי בעבר קיבל ריבקין טיפול רפואי אותו הפסיק על דעת עצמו ואז חזר לקבלו, מה שמעיד לטענת המשטרה שאי אפשר לסמוך עליו שיקבל את הטיפול. בהחלטתו כתב השופט כי "מטרידה במיוחד התמונה המצטיירת בתיק זה, הן מתלונות המתלוננים והן מגרסתו של החשוד עצמו. מדובר במספר רב, רב מדי של מקרים חמורים ביותר".

המשטרה התנגדה לצו איסור פרסום של שמו ותמונתו של ריבקין כפי שביקש סניגורו, בטענה שהיו ככל הנראה תקיפות נוספות, ופרסום השם עשוי לסייע למשטרה להגיע לקורבנות נוספים. השופט מסארווה סירב לאסור את פרסום שמו ופרטיו, בין היתר בשל עברו הפלילי הרלוונטי מהשנים 2013, 2001 ובשנת 2006 בעבירות דומות ואף זהות.

במשטרת תל אביב קראו לציבור להגיע לתחנות המשטרה או ליצור קשר עם המשטרה בכל דרך, אם ידוע על מקרים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ