תושב חיפה חשוד באונס ורצח ארבע נשים ברחבי הארץ

פיודור בייז'נרי, בן 26, נעצר לפני 46 יום. חקירת זירת שריפה הובילה את המשטרה אליו, ובמהלך החקירה הוצאה אחת הגופות מקברה. החשוד הודה לפחות במעשה רצח אחד בפני מדובב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פיודור בייז'נרי, תושב חיפה בן 26, חשוד באונס ורצח של ארבע נשים במקומות שונים בארץ החל משנת 2013, האחרונה שבהן לפני כחודשיים, כך התירה המשטרה לפרסום. בייז'נרי, שנעצר לפני 46 יום, הודה לפחות במעשה רצח אחד בפני מדובב. בייז'נרי עלה לארץ לפני חמש שנים ועבד כשיפוצניק. הוא גרוש, אב לשני ילדים ויש לו בת זוג.

החקירה החלה לפני כחודשיים בדרום, כאשר גופת צעירה נמצאה בדירה שרופה. תחילה סברו החוקרים כי הדליקה נגרמה מקצר חשמלי, אך אנשי המעבדה לזיהוי פלילי חשדו כי מהממצאים בזירה עולה חשד לרקע פלילי, והגופה נשלחה לנתיחה שקבעה כי מדובר ברצח. לאחר הנתיחה בוצע איכון של הטלפונים הסלולריים באזור הרצח, והטלפון של החשוד ביניהם. בנוסף, נמצא דנ"א שלו בזירה.

פיודור בייז'נרי, החשוד בארבע רציחות

הדנ"א שנמצא בזירה בדרום נקשר גם לזירות נוספות. התגלו שני מקרים נוספים בצפון, אחד מהם של אשה מבוגרת, ונבדק חשד שהיתה לחשוד היכרות מוקדמת עם אחת מהקורבנות. המקרה הרביעי התרחש באזור המרכז לפני קצת יותר משנה, וגם במקרה זה נמצאה אשה בדירה שרופה. במקרה במרכז הארץ הממצאים בזירה דומים לזירות הנוספות, אך החוקרים עדיין לא הצליחו לבסס את הקשר של החשוד למקרה. במהלך החקירה הוצאה מקבר גופה של אשה שנקברה בהנחה שנמתה מוות טבעי, על מנת לבדוק אם שיטת הפעולה שזוהתה במקרים האחרים נמצאת גם על האשה הזאת.

מהמשטרה נמסר היום (שלישי): "החקירה מסועפת ומתנהלת במספר אזורים בארץ, תחת צו איסור פרסום. היום הותרו לפרסום פרטיו ותמונתו של החשוד, על מנת לאפשר לציבור לדווח למשטרה על עבירות נוספות, בדגש על עבירות מין, שמי מהציבור ייתכן שנחשף להן, או חלילה נפגע ישירות מהחשוד". עבירות המין לא נדונו בבקשות להארכת המעצר ובדיונים בעניינו של בייז'נרי, אלא סוגייה שהמשטרה החליטה להעלות עם היציאה לכלי התקשורת ופרסום תמונתו.

עו"ד ליאור רונן, המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בשיחה עם "הארץ" כי הפרסום המשטרתי, לפיו בייז'נרי נחשד בעבירות מין רבות, מטעה ולא נאמן לאמת, שכן בכל הדיונים נטען חשד לעבירת מין אחת.

לדבריו החשוד, עולה חדש ללא עבר פלילי, מכחיש את המיוחס לו. "הטענות שלו כנגד היחידה החוקרת שהם פגעו בזכויות הבסיסיות שלו", אמר רונן. "מעבר לזה הוא כבר עצור למעלה מארבעים יום ולמרות זאת המשטרה טרם הציבה בפניו ראיות משמעותיות שקושרות אותו בחשדות המיוחסים לו, מה שמונע ממנו להתגונן".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ