בית הנשיא: ריבלין ישקול את בקשת החנינה של קצב כמו כל בקשה אחרת

בבית הנשיא הבהירו כי טרם הוגשה בקשת חנינה חדשה. "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר כי פרקליטי קצב צפויים להגיש בקשה כזו בקרוב, לאור הידרדרות במצבו הנפשי של הנשיא לשעבר לאחר דחיית בקשתו לקיצור עונשו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה קצב יוצא לחופשת פסח מכלא מעשיהו, בשנה שעברה

בבית הנשיא אמרו היום (ראשון) כי הנשיא ראובן ריבלין ישקול את בקשת החנינה של הנשיא לשעבר משה קצב "כפי שהוא שוקל כל בקשת חנינה אחרת". בבית הנשיא הבהירו כי על שולחנו של הנשיא טרם הונחה בקשה חדשה לחנינה של משה קצב. כאשר היא תוגש, ישקול אותה הנשיא לאחר קבלת התייחסויותיהם של כל הגורמים הרלוונטיים.

"ידיעות אחרונות" דיווח היום כי פרקליטיו של הנשיא לשעבר יגישו בימים הקרובים בקשת חנינה חדשה, בגלל הידרדרות קיצונית במצבו הנפשי של קצב והדיכאון הכבד בו הוא שרוי לאחר שבקשתו לקצר את עונשו נדחתה על ידי ועדת השחרורים בחודש שעבר.

בנימוקי ועדת השחרורים נכתב כי במהלך דיוניה נמצא שקצב "תופס עצמו כקורבן, עסוק בהאשמת גורמים חיצוניים במצבו, מתנהל עדיין בצורה כוחנית ועסוק בעצמו, בצרכיו, בהפסדיו ובמחיר שהוא ומשפחתו שילמו בלבד". חברי הוועדה הוסיפו כי קצב לא הביע "חרטה ו/או אמפתיה כלפי נפגעות העבירה, אלא חזר וציין את המחיר הכבד שהוא שילם ומשלם".

לפני כחודשיים פורסם כי שרת המשפטים איילת שקד העלתה את נושא החנינה לקצב בשיחה עם הנשיא ריבלין. ככל הידוע, ריבלין סירב לעסוק בסוגיה והבהיר לשרת המשפטים כי הדיון בחנינה לקצב לא רלוונטי בעת הזאת.

הנשיא ריבלין, שרת המשפטים שקד ונשיאת ביהמ"ש העליון נאור, בבית הנשיא בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בפני נשיא המדינה מונחת עדיין בקשת החנינה שהגיש קצב, באמצעות בני משפחתו, ב-2012. הבקשה הועברה עוד בימיו של הנשיא שמעון פרס, אך זה לא השיב לה וגם לא דחה אותה. יחד עם בקשת החנינה הונחה גם חוות דעתה של שרת המשפטים דאז, ציפי לבני, שהתנגדה למהלך על סמך חוות הדעת המקצועית של מחלקת החנינות.

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, פרסמה הודעה בה ביקשה מהנשיא ריבלין לדחות את בקשת החנינה של קצב "ולשדר מסר ברור לכלל הנשים בישראל שביטחונן ורווחתן חשובות לו ושהוא מגלה אפס סובלנות לאלימות מינית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ