בניגוד לעמדת המדינה, לחיאני ישוחרר השבוע מהכלא‎

בשב"ס החליטו לקצר את עונשו של ראש העיר בת ים לשעבר, שהורשע בעבירות שחיתות. לחיאני הורשע ב-2014 בשלוש עבירות של הפרת אמונים והחל לרצות עונש של שמונה חודשי מאסר בפועל בדצמבר אשתקד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר (שב"ס) החליטה היום (שני) לקצר בשליש את עונשו של ראש העיר בת ים לשעבר, שלמה לחיאני, שהורשע בעבירות שחיתות. ההחלטה התקבלה בניגוד לעמדת הפרקליטות, שסברה שלחיאני צריך לרצות את עונשו עד תום. לחיאני, שמרצה את עונש המאסר בכלא חרמון, צפוי להשתחרר לביתו בימים הקרובים. 

לחיאני הורשע ב-2014 בשלוש עבירות של הפרת אמונים והחל לרצות עונש של שמונה חודשי מאסר בפועל בדצמבר אשתקד. על לחיאני הוטל גם קלון, שימנע ממנו חזרה לחיים הציבוריים במשך שבע שנים. 

לחיאני בעת הקראת גזר הדין בבית משפט השלום בתל אביב ב-2014צילום: מוטי מילרוד

לחיאני הורשע בקבלת הלוואות בסכום של 900 אלף שקל מבעלי אינטרסים בבת ים, ובכך העמיד את עצמו בניגוד עניינים. כתב האישום ייחס לו תחילה עבירה של קבלת שוחד שהומרה בהפרת אמונים. בנוסף, לחיאני הורשע בהפרת אמונים בכך שביקש הלוואות בסך של 440 אלף שקל מתשעה עובדי עירייה תלויים. 

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב, דבורה ברלינר, ג'ורג' קרא ואסתר נחליאלי-חיאט, כתבו בפסק הדין כי "למקרא העובדות אינך יכול שלא לשאול עצמך הכיצד מלאו לבו של המשיב לנהוג כפי שנהג, הכיצד העז לנצל באופן בוטה ומחפיר כל-כך את מעמדו כראש עיר? לענייננו: קשה להעלות על הדעת נסיבות קשות יותר של הפרת אמונים מאלה שבאו לידי ביטוי בשלושת האישומים שבכתב האישום הנוכחי. המשיב התעלם מכל היבט של תקינות, מוסר ציבורי ושמירה על טוהר המידות, אפילו למראית עין".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ