המשטרה תבדוק תלונות לפיהן הכומר גבריאל נדאף העביר מסרים מיניים לצעירים

חלק מהטענות שפורסמו בתקשורת הובאו גם בפני המשטרה. נדאף, הפועל למען גיוס צעירים נוצרים לצה"ל, אמור להדליק משואה ביום העצמאות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האב גבריאל נדאף, באוקטובר 2014 בנצרת

המשטרה תפתח בבדיקת תלונותיהם של צעירים ערבים נגד האב גבריאל נדאף, שאמור להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב. הכומר נדאף עוסק בפעילותו למען גיוס ערבים נוצרים לצה"ל ונחשב מקורב לראשי מערכת הביטחון. אתמול שודר בערוץ 2 תחקיר, שבו הובאו תכתובות בינו לבין צעירים בפייסבוק, בהן פיזר הכומר רמזים מיניים לכאורה.

מהמשטרה נמסר כי חלק מהטענות הועלו גם בפניה וכי תוכן הפרסומים ייבחן בכללותו באגף החקירות והמודיעין כמקובל. במשטרה הוסיפו כי לא יתייחסו לתוכן הנבדק ולא ימסרו פרטים נוספים. עוד נאמר בתחקיר כי נדאף עשה בדיקת פוליגרף שבה נמצא דובר שקר בשאלות הרלוונטיות העולות מן העדויות.

בתחקיר ערוץ 2 הובאו תכתובות שניהלו כמה צעירים ערבים ישראלים עם נדאף בפייסבוק. באחת מהן פנה הכומר לצעיר שביקש את עזרתו בעניין הקשור לשיבוצו בצבא, וכתב לו: "אתה תמיד מוצא חן בעיני. אני לא יודע מה עובר עלי בכל פעם שאני רואה אותך במדים. לא יודע מה. מרגיש מוזר. גבריות".

צעיר אחר, חייל משוחרר שביקש מנדאף לסייע לו בהליך הגיוס למשטרה, סיפר: "הוא (נדאף) התחיל לדבר על מין, התחיל לשאול אותי – 'איך הוא אצלך? חזק? קטן? גדול?' אז קלטתי". צעיר נוסף סיפר: "הוא אמר לי, 'תבוא, תיקח אותי לטיול וזה ... ניפגש מתי שאתה רוצה, מתי שאתה יכול'. אני אמרתי לו 'טוב, באיזו כנסיה, או באיזה משרד', (הוא ענה לי) 'לא, לא. מה כנסייה, מה זה משרד? לא, נצא לטיול ביחד, נשב ביחד'".

בהתכתבות אחרת שהוצגה בתחקיר, כתב האב נדאף למקורבו הפלסטיני חליל גאנם שהוא מוכן לסייע לסוחר תשמישי קדושה לקבל אישור כניסה לישראל בתמורה לטובות הנאה. "אני מוכן לכתוב לו בקשה אישית כמנהיג פורום הנוצרים בישראל. אבקש שהוא יבוא לבקר אצלנו, הוא רק ייקח את הבקשה. הוא צריך להעביר אגרה לתרומה – 2,500 שקל". גאנם שואל: "ומה החלק שלי", ונענה על ידי נדאף: "תתכבד: 500". באותה התכתבות צצו גם כמה מסרים מיניים מרומזים.

בתום אירוע בכנסת, בהשתתפות מדליקי המשואות, אמר נדאף לכתבים: "מנסים לרקום עלילת זדון נגדי, נגד אשתי ושני בניי. אני לא פגעתי באיש כלשהו ולא ניצלתי את מעמדי כדי לקבל הנאות מאף אחד ולאף אחד. אני אדליק משואה ביום העצמאות", כלשונו. משרד התרבות מסר בתגובה: "השרה מירי רגב סומכת על רשויות החוק שימצו את הבדיקה בעניינו של הכומר נדאף. בהתאם להתייעצות שערכה וחוות הדעת המשפטית שקיבלה, לכל אדם עומדת חזקת החפות עד שיוכח אחרת ולכן השרה לא תתערב בהחלטת הוועדה הציבורית בטרם רשויות אכיפת החוק יודיעו אחרת".

נדאף התלונן על איומים

במשטרה אישרו היום כי נדאף הגיש תלונה בשבוע שעבר בתחנת נצרת על איומים ובהם נאמר לו כי אם ידליק את המשואה - יוכפש בפייסבוק. בהקשר הזה יש לציין כי במהלך השנים האחרונות הגיש נדאף תלונות רבות על איומים. רובן נגנזו. כנגד נדאף אין תיקים תלויים ועומדים. התלונה האחרונה נגדו הנוגעת לאיומים ואחזקת נשק - נסגרה מחוסר אשמה.

ל"הארץ" נודע כי כחלק מהבדיקה נפגשו חוקרים עם אסיר שמרצה מאסר בפועל בגין עבירות פליליות ומוכר כמי שהיה מקורב מאוד לנדאף. אותו אסיר טוען שבידיו מידע חיוני הנוגע להתנהלותו הכספית של נדאף. גם פעיל לשעבר בפורום לגיוס נוצרים סיפר כי העביר מידע למשטרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ