שני צעירים נעצרו בחשד שתקפו נהג אוטובוס ערבי בירושלים ממניע גזעני

השניים, בן 20 וקטין תושבי העיר, שאלו את הנהג למוצאו, וכשענה להם ירקו עליו ותקפו אותו באבנים. בית המשפט קבע כי "אין לגלות סובלנות בעניין זה" והאריך את מעצרם עד יום רביעי

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני צעירים תושבי ירושלים נעצרו אתמול (ראשון) בחשד שתקפו נהג אוטובוס של חברת "אגד" רק משום שהוא ערבי. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם עד יום רביעי. השניים הם ראובן יוסף הורוביץ בן ה-20 וקטין שהיה עמו.

הורוביץ והקטין עלו על פי החשד לאוטובוס ב-1 במאי, סמוך לשעה חצות. אחד מהם פנה אל הנהג ושאל אותו אם הוא ערבי, וכשזה השיב לו שהוא ערבי מירושלים - ירק החשוד בפרצופו. לאחר מכן, על פי החשד, תקפו השניים את הנהג באבנים והשליכו אבנים על האוטובוס.

"מדובר באירוע מכוער ונקלה על רקע גזעני, ואין לגלות סובלנות בעניין זה", כתב בהחלטתו השופט דוד שאול גבאי ריכטר. "כאשר המסוכנות נובעת מדיבורים שהופכים למעשים בטווח הזמן המיידי, וכאשר תוצאות המעשים הן נזק נפשי, גופני וחומרי, המעשים מקיימים מסוכנות. הנסיבה הגזענית בוודאי שמוסיפה לכך", הוסיף.

תקיפת נהגי אוטובוס ערבים על רקע גזעני היא תופעה גוברת והולכת, בייחוד בירושלים. בנובמבר 2014 פורסם ב"הארץ" כי עשרות נהגי אוטובוס ערבים שעובדים בחברת "אגד" החליטו להתפטר מעבודתם מחשש שיהודים יתקפו אותם על רקע גזעני. "אנשים מפחדים, יש להם ילדים, יש כאלה שהנשים שלהם גזרו להם את הבגדים כדי שלא יצאו לעבודה. אנחנו ביקשנו שיתנו לנו ביטחון וכבוד ולא קיבלנו", אמר עלא ג'לג'ל, אחד הנהגים שהתפטר.

באפריל פורסם סיפורו של זוהיר אבו חדיר, בן 63, שעבד כנהג אוטובוס באגד והותקף לטענתו על ידי חמישה יהודים. אבו חדיר סיפר כי בזמן שהיה בדרכו לחניון הלילה תקפו אותו מספר יהודים שהבינו שהוא ערבי. הוא פונה לאחר התקיפה לבית חולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפציעות בפניו ובפלג גופו העליון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ