אישום: בן 17 מעפולה שידל צעירה לפתות את חבר ילדותו ורצח אותו - משפט ופלילים - הארץ

אישום: בן 17 מעפולה שידל צעירה לפתות את חבר ילדותו ורצח אותו

הנאשם, המוכר למשטרה מעבירות אלימות וסמים, הסתכסך בשנה האחרונה עם יובל אוסדון. הוא שידל תושבת קצרין בת 19 להביא אותו לדירתה, ארב לשניים בכניסה לבניין ודקר את אוסדון

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אליזבט קרנדל בבית המשפט בנצרת, היום. מואשמת בקשירת קשר לרצח ושיבוש הליכי חקירה
נעה שפיגל
נעה שפיגל

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש בצהריים (שלישי) כתב אישום נגד נער בן 17 בגין רצח הנער יובל אוסדון לפני כחודש בעפולה. שמו של הקטין, תושב עפולה המוכר למשטרה בשל עבירות אלימות וסמים, נאסר לפרסום. בנוסף הוגש כתב אישום נגד אליזבט קרנדל, בת 19 מקצרין, בקשירת קשר לרצח ושיבוש הליכי חקירה.

בחודש שעבר נדקר אוסדון בגבעת המורה בעפולה. הוא פונה לבית החולים העמק בעיר שם נקבע מותו. שעות ספורות אחר כך ובסמוך למקום האירוע, אותרה קרנדל עמה נפגש אוסדון לפני מותו. הצעירה מסרה פרטים ראשונים על אודות המקרה וכן מידע על מעורבים ברצח, בהם הקטין המואשם.

יובל אוסדון

לפי המשטרה, הנאשם ואוסדון היו חברי ילדות. בשנה האחרונה התגלע סכסוך ביניהם לאחר שהאחרון החליט לנטוש את "עולם העבריינות". על רקע זה החליט הנאשם להרוג את אוסדון. לשם כך הוא פנה לקרנדל בבקשה שתיצור קשר עם אוסדון ותפתה אותו להיפגש עמה.

מכתב האישום עולה כי קרנדל פנתה אל אוסדון באמצעות פייסבוק, תוך שהנאשם משדל אותה לשכנע אותו באמצעות שיחות טלפון והתכתבויות. היא הציגה עצמה כמי שמעוניינת לפגוש את אוסדון בדירתה ביחידות ואף הציעה לו לעשן יחד סמים. אוסדון סירב כמה פעמים, אך קרנדל לא חדלה לנסות ועדכנה את הנאשם בכל השלבים. הנאשם אף ביקש מקרנדל להשמיד את ההודעות וההתכתבות ביניהם.

ב-16 באפריל השיב אוסדון לקרנדל כי ייפגש עמה סמוך לשעה 02:00 בדירתה. השניים נפגשו ועשו את דרכם לביתה. הנאשם ארב לאוסדון בחדר המדרגות ומשנכנסו השניים אליו, דקר הנאשם את אוסדון בלבו, פגע בו אנושות והותיר אותו להתבוסס בדמו. אוסדון דידה לרחוב בעוד הנאשם נמלט מהמקום.

הקטין הואשם בעבירות של רצח, חטיפה, קשירת קשר לרצח ושיבוש הליכי חקירה. נגד קרנדל הוגש כתב אישום בגין תקיפה, חבלה קשירת קשר ושיבוש הליכי חקירה. במהלך החקירה לא שיתף הנאשם פעולה ולדברי המשטרה, "שיקר כעבריין מנוסה". לעומתו, קרנדל מסרה את כל פרטי האירוע והמשטרה מניחה כי לא ידעה כי הנאשם מתכנן לרצוח את אוסדון אלא רק להכותו.

אביו של יובל, שם טוב אוסדון, ביקש לאחר הדיון "להחמיר עם כל נושא הרצח". הוא אמר, "זה ילד תמים, שאין לו שום עבר. לא היה לו זמן לעצמו. לבוא, ולקחת את הנשמה שלו רק בגלל שהוא דחה את החברה העבריינית של אותו רוצח. אני מקווה שאני האחרון ששילמתי בבן שלי".

עו"ד סעיד חדד, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את קרנדל, אמר בתום הדיון: "זה לא יהיה נכון לומר שהיא עשתה 'כיפה אדומה'. נכון שהיא הזמינה את הנער, אבל לא ידעה שבכוונת הנאשם לרצוח אותו". הוא הוסיף כי "הצעירה מצרה על האירוע הטרגי וכי לא היתה לה כל דרך לצפות כי מי מהעורבים באירוע יקפח את חייו. לכל אורך החקירה הצעירה מסרה גרסה שגובתה בראיות לפיהן לא היתה לה כל כוונה שהמנוח יפגע. לאור גרסתה והראיות הפרקליטות החליטה להעמיד אותה לדין על עבירות שאינן בליבת האירוע".

לאחר הרצח סיפר האב שבנו היה ילד חייכן שלמד בכיתה י"ב ועבד מגיל 15 בפיצרייה. לדבריו, הוא שהה עם אמו המבוגרת בבית החולים בעת שנודע לו על מות בנו, והוא אינו יודע מה קרה ליובל ולאיזו סיטואציה נקלע. "הלוואי והייתי יודע", אמר, "אני מתחנן בפני המשטרה להביא את הנאשמים לדין אמת. לא עסקות טיעון, ללא רחמים. בן אדם בא עם סכין, לא כדי לקלף תפוזים ולא כדי לגרד את הגב. הוא בא במטרה אחת: לרצוח לי את הבן. רצח בכוונה תחילה. אין יותר חד-משמעי מזה. הוא לא בא לבילוי".

תגיות:

תגובות