שלומי לחיאני שוחרר מבית הסוהר לאחר שעונשו קוצר

ראש העיר בת ים לשעבר, שנדון לשמונה חודשי מאסר בגין שלוש עבירות של הפרת אמונים, אמר עם צאתו מכלא חרמון: "היתה תקופה מורכבת, העיקר שאני חוזר הביתה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לחיאני עם צאתו מכלא חרמון, אתמול
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש העיר בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, השתחרר אתמול (שישי) מכלא חרמון בתום חמישה חודשי מאסר בגין הפרת אמונים. זאת, אחרי שוועדת השחרורים קיבלה את בקשת לחיאני, שנדון לשמונה חודשי מאסר, לנכות שליש מעונשו, בניגוד לעמדת הפרקליטות

"היתה תקופה מורכבת", הצהיר לחיאני בצאתו מבית הסוהר, "לא נראה לי שאני בשל לסיכומים, אבל העיקר שעבר ואני חוזר הביתה. אני הולך עם אשתי לכנרת ואחר כך בחזרה לבת ים".

במאי 2014 הורשע לחיאני בשלוש עבירות הפרת אמונים במסגרת הסדר טיעון, שבו נמחקו אישומי השוחד נגדו. ראש העיר לשעבר הודה בכך שקיבל מאנשי עסקים בעיר כספים שנועדו לכיסוי חובות של חברה בבעלותו בתמורה לקידום ענייניהם, וכן בכך שביקש מעובדי עירייה לקחת הלוואות פרטיות ולהעביר לו את הכספים.

תחילה הכחיש לחיאני את הטענות נגדו, אך בהסדר הטיעון הודה בהן ובכך שידע כי היה פסול במעשיו. בספטמבר 2014 גזר בית משפט השלום בתל אביב שישה חודשי עבודות שירות על לחיאני והטיל עליו קלון, שימנע ממנו לכהן בתפקיד ציבורי במשך שבע שנים מיום השחרור. הפרקליטות ערערה על קולת העונש בטענה שהעבירות שבהן הורשע ראש העיר לשעבר מחייבות מאסר.

בית המשפט המחוזי קיבל בשנה שעברה את הערעור וגזר על לחיאני שמונה חודשי מאסר בפועל. "קשה להעלות על הדעת נסיבות קשות יותר של הפרת אמונים מאלה שבאו לידי ביטוי בשלושת האישומים שבכתב האישום הנוכחי", כתבו שופטי המחוזי. "המשיב התעלם מכל היבט של תקינות, מוסר ציבורי ושמירה על טוהר המידות, אפילו למראית עין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ