תושב מזרח ירושלים נמצא מת בתא המעצר; המשפחה: שוטרים הכו אותו

האיש, בן 36, נחקר בחשד שהכה את אשתו השוהה במעון לנשים מוכות. במשטרה טוענים כי הוא התאבד בתא המעצר, נפתחה חקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עציר תושב מזרח ירושלים נמצא מת בשבוע שעבר לאחר שנחקר בתחנת משטרה בעיר. אשרף ראשק, בן 36, נמצא מת בתחנת שפט, בנווה יעקב בצפון ירושלים, לשם זומן בעקבות תלונה של אשתו השוהה במעון לנשים מוכות. במשטרה טוענים כי אשרף התאבד לאחר ששבר נורה וחתך את עצמו. "כמקובל בכל מקרה מוות נפתחה חקירת מקרה המוות על ידי שופט ומתבצעת בדיקה במשטרה לבירור כלל נסיבות האירוע", נמסר מהמשטרה. המקרה דווח לראשונה בוואלה NEWS. 

לטענת בני המשפחה, עם מסירת הגופה אמרו השוטרים למשפחתו כי הוא התאבד בתא השהייה בתחנה, באמצעות נורת ניאון שבורה בעת שהיה ללא השגחה. המשפחה דוחה את הגרסה הזאת, וטוענת הוא כי מת כתוצאה ממכות שספג בחקירתו.

"אנחנו משוכנעים ב-99 אחוז שהוא מת מהמכות שקיבל בחקירה, וזה לפי הכתמים שהיו לו בגוף. כרגע אנחנו מחכים לראות מה תוצאות החקירה", אמר אחיו, שריף ראשק.

ראשק זומן לחקירה ב-16 בחודש. לדברי האח, הוא הגיע לתחנת המשטרה מלווה על ידי אמו. "אמא שלי יצאה אתו לחקירה. אחת השוטרות התחילה לצעוק עליו 'מה, אתה ילד קטן שמביא את אמא לחקירה?'. היא הוציאה את האמא, ואשרף ניסה לרוץ אחריה. כאב לו שמסלקים את אמא שלנו ככה, אז רדפו אחריו והתנפלו עליו השוטרים וירו בו באקדח טייזר. אמא שלי התחילה לצעוק, כי היא ראתה איך מכניסים אותו עם מכות. עכשיו אנחנו יודעים שכבר כמה שעות אחרי זה פינו אותו להדסה, אבל רק למחרת התקשרו לאמא שלי וביקשו שתבוא עם הילדים שלו. היא היתה בטוחה שהולכים לשחרר אותו. היא לא ידעה שעומדים להודיע לה שהוא מת. אנחנו לא יודעים מה הלך בפנים, אי אפשר לדעת, אבל כשקיבלנו את הגופה, אחרי נתיחה באבו כביר, לא היה עליו שום סימן של התאבדות או חתכים כמו שאמרו לנו. בחיים שלו הוא לא היה יכול לעשות דבר כזה, הוא אהב את הילדים שלו. אנחנו מכירים אותו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ