כתב אישום בגין שוחד יוגש נגד יו"ר מועצת מטה יהודה

משה דדון חשוד, יחד עם אחיו, גם בקבלת דבר במרמה והלבנת הון. השניים חשודים שפעלו למכירת מפעל תוך ניצול מעמדם, וקיבלו על פי החשד שוחד בסך מאות אלפי שקלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

כתב אישום בגין שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות יוגש, בכפוף לשימוע, נגד ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, ואחיו, אבי דדון.

המחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (שני) לדדון כי נשקלת עמדתו לדיון לדין פלילי בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון. דדון הוזמן להשמיע את טענותיו נגד הגשת כתב האישום במסגרת שימוע.

במכתב שנשלח לעורכי דינם של האחים דדון נכתב כי השניים חשודים בביצוע עבירות בין השנים 2015-2011, בעת שמשה דדון כיהן כראש מועצת מטה יהודה ואחיו אבי היה יו"ר אגודת הפלחה (אגודה שיתופית חקלאית ארצית) וחבר ועד ממונה באגודת "תדמיר", שבבעלותה מפעל תדמיר. בפרקליטות טוענים כי השניים קשרו קשר לדרוש שוחד תמורת מכירת המפעל. "על פי החשד קשרו השניים קשר לדרישת שוחד לפיו יפעלו למכירת מפעל תדמיר תוך ניצול תפקידם ומעמדם, במסגרתו הרוכש ישלם סכום של 3-2 מיליון שקלים. הם חשודים כי ביצעו פעולות שונות על מנת לקדם את המכירה, זאת תוך הסתרת העובדה כי הם עתידים לקבל כספי שוחד. במשך הזמן הזה, קיבלו, על פי החשד, עם אדם נוסף, 450 אלף שקלים במצטבר", נכתב בהודעת משרד המשפטים.

בהמשך, טוענים בפרקליטות, עבר דדון עבירות של הלבנת הן, במטרה לטשטש את קבלת כספי השוחד.

משה דדון בבית המשפט בראשון לציון, בדצמבר האחרון
משה דדון בבית המשפט בראשון לתיון, בדצמבר האחרון צילום: עופר וקנין

תגובת עורכי דינם של משה ואבי דדון טרם התקבלה. 

התיק נחקר על ידי יאח"ה – להב 433, ואת החקירה מלוות עו"ד רבקה אלקובי ועו"ד מרינה רוזנפלד מפרקליטות מחוז ירושלים-פלילי. נגד משה דדון התנהלה גם חקירה הנוגעת לעבירות מין שביצע לכאורה בעובדות הכפופות לו, אולם בשלב זה לא גובשה החלטה אם להגיש כתב אישום בשל עבירות אלו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ