בדוברות המשטרה קראו לחרם על סופר יודה: "לא קונים בסופר שעובדיו מרביצים לשוטרים"

ראש יחידת הניו-מדיה של המשטרה, רב פקד שרון ימינחה, העלה את הפוסט לעמוד הפייסבוק שלו - וזכה ללייקים ממאות שוטרים. המשטרה: "הפוסט אינו משקף את עמדתנו והוסר מהרשת"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

בכיר במערך הדוברות של משטרת ישראל העלה היום (רביעי) לרשת פוסט הקורא להחרים את רשת החנויות "סופר יודה", שאחד מעובדיה הוכה על ידי שוטרים השבוע בתל אביב.

ראש יחידת הניו-מדיה של המשטרה, רב פקד שרון ימינחה, שיתף בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו תמונות של המרכול שעליהן נכתב: "לא קונה בסופר שהעובדים שלו מרביצים לשוטרים" ו"שיימינג בע"מ", וציין כי התמונה "רצה ברשת". הפוסט זכה ללייקים ממאות שוטרים ולעשרות שיתופים, חלקם גם מבכירים במערך הדוברות.

הפוסט שפרסם ימינחה, היוםצילום: צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של שרון ימינחה

ימינחה הוא מבכירי הדוברות ואחראי על כל פעולות המשטרה ברשתות החברתיות. כל מידע שמועבר לציבור על ידי גורם משטרתי ברשתות החברתיות חייב לקבל את אישורו או אישורה של הדוברת נצ"מ מירב לפידות. מתוקף תפקידו, גם עמוד הפייסבוק הפרטי של ימינחה משמש אותו בעיקר לשיתוף מסרים הרלוונטיים למשטרה, כתבות על בכירי הארגון וכתבות תדמית. כך, כל פוסט שעולה בדף הפרטי שלו נשקל בכובד ראש.

מרבית השוטרים הגיבו לפוסט באופן חיובי. "וזאת רק ההתחלה... כי מי שתוקף שוטרים ועובדיו שותפים לתקיפה... זאת אחת הדרכים שלנו להעביר את המסר..", כתב אחד המגיבים. "לוקחים מנוול שתקף שוטרים עם אחרים ועושים לו מגבית והופכים אותו לקורבן. הזבל הזה צריך לשבת בבית הסוהר", הוסיף מגיב אחר.

משטרת ישראל מסרה בתגובה כי ימינחה אינו עומד מאחורי התמונה ואין לו יד בעריכתה. לטענתם הקצין "שיתף את התמונה כאייטם שרץ ברשת מבלי להזדהות או להסכים עם תוכן הפרסום". לדבריהם, מדובר בפוסט אשר הופק ופורסם ברשת החברתית על ידי אדם פרטי שאינו קשור ואינו מייצג את עמדת הארגון. במשטרה הודגש כי "הפוסט המדובר פורסם בדף הפייסבוק האישי של אחד מקציני הדוברות במשטרה, ואינו משקף את עמדת משטרת ישראל בשום צורה. משהבין הקצין כי אין זה ראוי לשתף תוכן מסוג זה בהיותו לובש מדים, הסיר אותו באופן מידי. יש לציין, כי שיתוף הפוסט בדף הפרטי של קצין משטרה, לא עלה כעמדה ארגונית ואף לא פרטית, אלא תחת כותרת מעדכנת, 'רץ ברשת'. הפוסט הוסר למען הסר ספק". . 

מייסם אבו אלקיעאן בחורה, השבועצילום: אליהו הרשקוביץ

ביום ראשון תועדו שוטרים מכים את מייסם אבו אלקיעאן, עובד ברשת סופר יודה. עדי ראייה שהיו במקום ומנהלי הסניף טענו שהשוטרים תקפו את אבו אלקיעאן מבלי שזה איים או תקף אותם. השוטרים מבחינתם טוענים שהם היו אלו שהותקפו. הנושא כעת נמצא בחקירה של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), אבל האירוע גרר ביקורת ציבורית קשה על ההתנהלות התקשורתית של המשטרה בתגובה לפרסומים. 

בעמוד הפייסבוק של מרכול סופר יודה הביעו שלשום צער על תגובת המשטרה לאירועים וכתבו כי "משטרת ישראל מחליטה לצאת בהודעת גיבוי מלאה לכוח השיטור הסמוי שהיה באירוע והיה אחראי להתנהגות אלימה ועבריינית". עוד נכתב בפוסט כי "האירוע שקרה הוא אירוע פסול שעל משטרת ישראל וכוחות מג"ב לדעת, לנהוג בכל הכוח ולהוציא משורותיה שוטרים שכאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ