בנט קיבל תשלום סמלי של כ-1,500 שקל מנתניהו כשעבד אצלו והשיב אותו לדרישת שרה

כך אמר בעת חקירת פרשת ביבי-טורס על ידי המבקר לינדנשטראוס ב-2011. עם זאת, בנט לא ידע לשפוך אור על נסיעות נתניהו. עד מפתח בפרשה: "חוקרי המשטרה עסקו בפינות צדדיות ולא בשיטה"

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גידי וייץ
גידי וייץ

בחודש ספטמבר 2011 הגיע נצ"מ בדימוס נחום לוי לרעננה לפגישה בביתו של נפתלי בנט. לוי חקר באותה תקופה את פרשת ביבי-טורס מטעמו של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס והוא ביקש לגבות את עדותו של בנט ששימש כראש המטה של נתניהו בין השנים 2006-2008. על פי זיכרון דברים שרשם לוי והועבר מאוחר יותר לאנשי המשרד שחקרו את הפרשה, בנט לא ידע לשפוך אור על נסיעות בני הזוג נתניהו לחו"ל, אולם סיפר אנקדוטה מרירה מהתקופה בה שימש לצד בני הזוג נתניהו.

לדברי בנט, הוא עבד עבור נתניהו בהתנדבות, אולם סיכם עמו על תשלום סמלי של בן 1,000 ל-2,000 שקלים. בנט סיפר כי נתניהו אכן העביר לו המחאה אחת בסכום הפעוט הזה, אולם "משנודע הדבר לשרה נתניהו הוא התבקש להחזיר את ההמחאה", וכך אכן נעשה.

נתניהו ובנט, ב-2015
נתניהו ובנט, ב-2015צילום: מוטי מילרוד

ב-2008 דיווח "ידיעות אחרונות" כי נתניהו שילם מכיסו לבנט ולאיילת שקד, שעבדה עמו בלשכה באותה עת, וכי כאשר רעייתו גילתה זאת היא דרשה מבנט ומשקד להחזיר את הכספים שקיבלו. זוהי הפעם הראשונה שבה אחד המעורבים מאשר את הדיווח בפני הרשויות.

גם שקד התבקשה למסור עדות בפני המבקר, וגם היא לא זכרה דבר מיוחד הקשור לנסיעות נתניהו. הרושם במשרד המבקר היה ששקד ובנט מסרו "גרסאות זהירות מאוד", כפי שסיפר ל"הארץ" מקור הבקיא בפרטים. לדבריו, "לא הגענו אליהם סתם אלא בעקבות מידע שהגיע אלינו ולפיו הם יודעים דבר או שניים על הנסיעות, כיוון שהם עבדו עם נתניהו בתקופה בה התרחשו נסיעות רבות, אולם הם לא סיפקו לנו כל מידע".

בנט ושקד הסתכסכו עם נתניהו ובעיקר עם רעייתו - סכסוך שהשלכותיו מורגשות גם היום כאשר הם חברים באותה ממשלה. בעבר אמר בנט שהיה ב"קורס לטרור" כשעבד לצד שרה נתניהו. מאוחר יותר חזר בו מהדברים והתנצל עליהם פומבית. בנט ושרה נתניהו סירבו להגיב לדברים.

אחד מעדי המפתח בפרשת ביבי-טורס סיפר אמש ל"הארץ" כי חש במהלך בדיקת המשטרה שבה התבקש להעיד לפני כשנתיים, כי "חוקרי המשטרה עוסקים בפינות צדדיות, באנשים שוליים ולא בשיטה". אדם אחר סיפר ל"הארץ" שכאשר אמר דברים ברוח זו למפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תנ"צ אפרים ברכה המנוח, אמר לו האחרון: "זה המנדט שנתנו לי. זה מה שביקשו ממני לחקור".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ