המשטרה ממליצה להעמיד לדין את משה איבגי על עבירות מין

ממצאי החקירה ביססו את החשד לביצוע עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית על ידי משה איבגי כלפי שלוש נשים שעבדו עמו. הפרקליטות תכריע אם יוגש כתב אישום נגד השחקן

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה איבגי
משה איבגיצילום: מוטי מילרוד

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את השחקן משה איבגי בגין ביצוע עבירות מין והטרדות מיניות כלפי שלוש נשים שעבדו עימו בתאטרון. היום הודיעה משטרת ישראל על סיום תיק החקירה והעברת הממצאים לידי פרקליטות מחוז חיפה, לעיון והחלטה לקראת הגשת כתב אישום.

על פי הודעת המשטרה, ממצאי החקירה ביססו את החשד לביצוע עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית על ידי השחקן כלפי שלוש נשים במהלך עבודתם המשותפת ותוך ניצול מעמדו. במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות ובכללן מנשים, לאחר שבוסס חשד כי בוצעו כלפיהן, לכאורה, העבירות האמורות, חלקן הגישו תלונה בעניינו במסגרת החקירה. כמו כן נחקר באזהרה איבגי עצמו בגין החשדות המיוחסים לו. על חלק מהמקרים שנבדקו חלה התיישנות.

הפרשה נחשפה בפברואר האחרון, כשדווח כי עובדת הגישה התרעה לפני תביעה, ובה טענה כי תלונתה נגד השחקן על הטרדה מינית לפני כשנתיים לא טופלה בשעתה כראוי בהנהלת התיאטרון. בשימוע שנערך אז לתיאטרון התנצל השחקן על ה"אי-הבנה" ובתיאטרון אמרו כי הבירור "הסתיים לשביעות רצון העובדת" וכי היא הועברה לעבוד בהצגה אחרת של המוסד. בהמשך פורסם כי שש נשים טוענות שהשחקן הטריד אותן מינית. איבגי מסר לאחר מכן בתגובה כי "אני רוחש כבוד רב לכל האנשים שעבדו ועובדים איתי. אני המום נוכח הטענות לכאורה המועלות בכתבה. מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם. גבר או אישה. מצפוני שקט".

העדויות הראשונות נחשפו בתחקיר "וואלה". שחקנית אחת סיפרה לאתר כי איבגי הטריד אותה לפני כעשר שנים, כשהיתה בסוף שנות העשרים שלה. לדבריה, הוא נהג לשלוח ידיים לחזה של נשים שונות שעבדו באותה הפקה, "ואז, אחרי כחודש של ההפקה, בעוד כולם נפרדים בסוף היום באופן שגרתי למדי, הוא ניגש להיפרד ממני ולפני שהספקתי להבין מי נגד מי הרגשתי את הלשון שלו נדחפת לי באגרסיביות לתוך הפה. זה קרה באופן כל כך פתאומי וכל כך לא צפיתי את זה בא, שברגע הראשון אפילו לא קישרתי בין הדבר הדוחה שזוחל לי בהפתעה בתוך הפה, לבין השחקן שעמד לפני רגע לידי. הדפתי אותו מעלי בבוטות תוך כדי דחיפה ודי מהר הלכנו איש איש לדרכו בחוסר נעימות מצד שנינו".

לאחר הפרסומים החליט איבגי לקחת פסק זמן מכל עיסוקיו בתיאטרון. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", נכתב בהודעה מטעם איבגי. "אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אשה. ככל שאדרש להתייחס לדברים, אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ