ראש הממשלה על החשד לאונס הצעירה הלוקה בשכלה: "משום מה לא נשמע גינוי"

בפוסט בפייסבוק כתב נתניהו ש"לא נשמע גינוי מקיר לקיר" לתקרית, בה על פי החשד תקפו מינית שני פלסטינים צעירה ישראלית הלוקה בשכלה. שלי יחימוביץ': "תתבייש, אפס אמפתיה לנאנסות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה הערב (חמישי) פוסט לעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תוקף את התקשורת ואת השמאל על שלא "גינו מקיר לקיר" את תקרית האונס של הצעירה הישראלית הלוקה בשכלה, שנחשפה השבוע. על פי החשד, שני צעירים פלסטינים מאזור שכם תקפו את הצעירה בערב יום העצמאות. בתלונתה במשטרה סיפרה שהשניים קיללו אותה במהלך האונס, השמיעו אמירות גזעניות והטילו עליה את מימיהם. לאחר התקרית, שדבר קיומה פורסם לראשונה באתר וואלה!, נעצרו שני החשודים.

בפוסט שהעלה לפייסבוק כתב ראש הממשלה שזהו "פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר לקיר", והאשים את התקשורת ואת "הקשת הפוליטית" על שלא השמיעו גינויים חריפים בעקבות הפרסומים:

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) העלתה זמן קצר לאחר מכן תגובה לנתניהו בעמוד הפייסבוק שלה. "תתבייש, ראש הממשלה", כתבה. "דורש גינוי מקיר לקיר? אז למה מעולם לא גינית אנסים?", כך יחימוביץ'.

ביום רביעי, בדיון על הארכת מעצרם של החשודים באונס, אמר נציג המשטרה שמדובר ב"אירוע קשה ביותר של אונס תוך ניצול אכזרי של בחורה חסרת ישע, בעלת מוגבלות שכלית וגם על רקע גזעני. המעשה נעשה תוך השפלתה". לדבריו, "החשודים איימו על הקורבן שלא תספר את שאירע לה, כיוון שאחרת הם יאנסו את הדודה שלה ויהרגו את אחיה".

עם זאת, בשל העובדה שהמתלוננת לוקה בשכלה ועל כן ייתכן שהיא מתקשה להסביר את עצמה כראוי, במשטרה עדיין מתקשים לקבוע שאכן מדובר באונס. גורמים המעורבים בחקירה סיפרו שממצאים שנתפסו אצל החשודים ואצל המתלוננת מעמידים בספק לפחות חלק מגרסתה. כך למשל, על אף שאמרה בחקירה שאינה מכירה את התוקפים, בידי המשטרה תמונות שלה עם החשודים, שצולמו זמן רב לפני התקיפה. מנגד, התגלו סתירות רבות גם בעדויות החשודים. 

עו"ד ניר אלפסה, שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את אחד החשודים, מסר בתגובה כי "מדובר בקטין ללא עבר פלילי ועם נסיבות חיים קשות. הוא מכחיש את כל החשדות. לטענתו מדובר בתלונת שווא שנובעת מקנוניית שכנים שנועדה להרחיק אותו ממתחם המגורים בשל מוצאו. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את החקירה בהקדם ותבדוק לעומק גם את טענותיו של הקטין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ