נתניהו חזר בו מגינוי אונס הצעירה: לא היה נכון שאתייחס לפני מיצוי החקירה

בפוסט שפרסם אתמול בפייסבוק כתב ראש הממשלה ש"לא נשמע גינוי מקיר לקיר" ותקף את התקשורת ואת השמאל. לאחר הפרסום ספג ביקורת נוקבת ברשת ומצד חברי כנסת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא חוזר בו מהגינוי שפרסם אתמול (חמישי) על חשד לאונס הצעירה הלוקה בשכלה על ידי פלסטינים. לאחר אותו פוסט זכה נתניהו לביקורת נוקבת ברשת מצד ח"כים וגולשים. בפוסט האחרון כתב נתניהו: "המקרה כפי שדווח עורר בי כאב זעזוע עמוקים. עם זאת לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך". בחדשות 10 פורסם כי מאחורי ההתנצלות עומדת הערכה של המשטרה לפיה "התיק נחלש ראייתית".

בפוסט שהעלה נתניהו אתמול בערב הוא כתב כי מדובר ב"פשע מזעזע" ותקף את התקשורת ואת השמאל על שלא "גינו מקיר לקיר" את תקרית האונס של הצעירה הישראלית הלוקה בשכלה, שעליה דווח השבוע. על פי החשד, שני צעירים פלסטינים מאזור שכם תקפו את הצעירה בערב יום העצמאות. בתלונתה במשטרה סיפרה שהשניים קיללו אותה במהלך האונס, השמיעו אמירות גזעניות והטילו עליה את מימיהם. לאחר התקרית נעצרו שני החשודים, תושבי אזור שכם.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) העלתה אתמול, זמן קצר לאחר הפרסום, תגובה לנתניהו בעמוד הפייסבוק שלה. "תתבייש, ראש הממשלה", כתבה. "דורש גינוי מקיר לקיר? אז למה מעולם לא גינית אנסים?".

ביום רביעי, בדיון בהארכת מעצרם של החשודים באונס, אמר נציג המשטרה שמדובר ב"אירוע קשה ביותר של אונס תוך ניצול אכזרי של בחורה חסרת ישע, בעלת מוגבלות שכלית וגם על רקע גזענית. המעשה נעשה תוך השפלתה". לדבריו, "החשודים איימו על הקורבן שלא תספר את שאירע לה, כיוון שאחרת הם יאנסו את הדודה שלה ויהרגו את אחיה".

עם זאת, בשל העובדה שהמתלוננת לוקה בשכלה ועל כן ייתכן ומתקשה להסביר את עצמה כראוי, במשטרה עדיין מתקשים לקבוע שאכן מדובר באונס. גורמים המעורבים בחקירה סיפרו שממצאים שנתפסו אצל החשודים ואצל המתלוננת מעמידים בספק לפחות חלק מגרסתה. כך למשל, על אף שאמרה בחקירה שאינה מכירה את התוקפים, בידי המשטרה תמונות שלה עם החשודים, שצולמו זמן רב לפני התקיפה. מנגד, התגלו סתירות רבות גם בעדות החשודים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ