יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

דוברת המשטרה מירב לפידות אמרה הבוקר (ראשון) כי החשד לאונס של צעירה לוקה בשכלה ככל הנראה לא בוצע על רקע לאומני. לפידות אמרה בראיון לגלי צה"ל כי החקירה עדיין נמצאת בעיצומה וכי "יש פערי גרסאות בין החשודים". לדבריה, "עדיין אין תשתית ראייתית מספיקה כדי להעמיד לדין".

"מההתחלה כבר צוות החקירה הבין שיש בסיפור הזה יותר מורכבות ממה שזה נראה, ככל הנראה לא מדובר בפיגוע על רקע לאומני", אמרה לפידות. "לא סתם הביאו את החשודים שלוש פעמים להארכות מעצר... כן מדובר בניצול או תקיפה מינית".

לפידות התייחסה גם לחיסולו אתמול של יאן גבריאלוב, החשוד בביצוע הרצח הכפול בראשון לציון. לדבריה, המשטרה לא פרסמה תמונה של הרוצח הנמלט כיוון שבניגוד לנשאת מלחם או כל מחבל אחר - גבריאלוב לא היה מסוכן לציבור אלא רק לאשה אחת ולבן הזוג שלה. היא הסבירה כי במשטרה חששו שאם תמונתו תפורסם הוא עלול לפגוע באזרחים. "אם היינו מפרסמים (תמונה שלו), והוא אדם שלא מהסס לשלוף אקדח ולירות... אזרח תמים יתחיל לבהות בו ויאן גבריאלוב קולט את האזרח ויורה בו...".  לדבריה, "הוא לא מהווה איום כלפי אף אחד אחר". גבריאלוב נורה אתמול למוות בתום מרדף, לאחר שנלכד בלוד. את הירי ביצע מפקד מחוז המרכז, ניצב מוטי כהן. 

ביום רביעי פורסם כי שני פלסטינים תושבי אזור שכם נעצרו על ידי המשטרה בחשד כי אנסו צעירה בת 20 הלוקה בשכלה. יום לאחר המקרה התלוננה הצעירה במשטרת מרחב יפתח, וסיפרה כי תוך כדי האונס השניים גם קיללו אותה, השמיעו אמירות גזעניות והטילו עליה את מימיהם. גורמים המעורבים בחקירה סיפרו כי ממצאים שנתפסו אצל החשודים ואצל המתלוננת מעמידים בספק לפחות חלק מגרסתה. כך למשל, על אף שאמרה בחקירה כי אינה מכירה את התוקפים, בידי המשטרה תמונות שלה עם החשודים, שצולמו זמן רב לפני התקיפה. מנגד, התגלו סתירות רבות גם בעדותם של שני החשודים.

יומיים לאחר מכן, פרסם נתניהו פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תקף את התקשורת ואת השמאל על שלא "גינו מקיר לקיר" את התקרית. לאחר שזכה לביקורת נוקבת ברשת החברתית מצד ח"כים וגולשים חזר בו ראש הממשלה יום לאחר מכן.

הסטטוס המקורי של נתניהו

"המקרה כפי שדווח עורר בי כאב זעזוע עמוקים. עם זאת לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך". בחדשות 10 פורסם כי מאחורי ההתנצלות עומדת הערכה של המשטרה לפיה "התיק נחלש ראייתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ