שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אישום: שני תושבי הנגב חטפו בן שש ודרשו כופר של חצי מיליון שקלים

לפי הפרקליטות, לאחר החטיפה התחרטו השניים והחליטו לשחררו. אחד הנאשמים הכיר את משפחתו של הילד, ואף התקשר לאחיו הגדול במטרה להסתיר את מעורבותו בחטיפה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שני תושבי הנגב, אסמעיל אבו עראר בן 22 מערערה בנגב ומוניר א-סאנע, בן 32 מהכפר תראבין א-צאנע, בגין חטיפת ילד בן שש בתחילת החודש. לפי כתב האישום, השניים דרשו עבור שחרורו כופר בסך חצי מיליון שקלים. הם מואשמים בעבירות של קשירת קשר לפשע, חטיפה לשם סחיטה או רצח, סחיטה באיומים, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

על פי כתב האישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אבו עראר עבד כרצף בבית משפחתו של הילד החטוף, ואף נטל הלוואה בסך 30 אלף שקל מאחיו הגדול של הילד, שאותה לא החזיר. הוא מואשם שקשר קשר עם א-סאנע במטרה לחטוף את הילד ולדרוש עבורו סכום כסף גדול.

בסביבות השעה 20:00 בשישה במאי חטף אחד מהם את הילד תוך שהוא אומר לו כי יסיע אותו לביתו, כך על פי האישום. לאחר מכן התקשר א-סאנע בנוכחותו של אבו עראר לאחיו הגדול של הילד, ואיים כי אם לא יעביר לידיו חצי מיליון שקלים, אחיו בן השש ייפגע. המשטרה ובני המשפחה ערכו חיפושים נרחבים על מנת לאתר את הילד אך אלה לא צלחו. לפי עדותו של הילד, כשבכה איים עליו אחד החוטפים כי ירה בו.

במהלך הלילה ויתרו אבו עראר וא-סאנע על דרישותיהם הכספיות, והחליטו לשחרר את הילד. על פי כתב האישום, אבו עראר אף התקשר לאחיו הגדול של החטוף כדי להסתיר את מעורבותו בחטיפה, וסיפר לו שהוא מצא אותו וכי הוא מחזירו למשפחה. תושב ערערה בנגב זיהה את הילד במכוניתו של אבו עראר, הוציא אותו ממנה והשיבו לביתו.

בחקירתו הכחיש אבו עראר את היותו החוטף, טען כי היה בכל העת ביישובו והוסיף כי מצא את הילד משחק. גם א-סאנע הכחיש את מעורבותו, וסיפר כי היה ביישובו כאשר אדם הגיע ברכב עם ילד והשתמש בטלפון שלו לבצע כמה שיחות, בין היתר את שיחת הסחיטה. בפרקליטות טוענים כי טענות אלה הופרכו, שכן קולו של א-סאנע נשמע בשיחות החטיפה והיות שאיכון שבוצע לטלפון הנייד שלו מוכיח כי השיחות נעשו תוך כדי תנועה. בנוסף ביססו בפרקליטות את כתב האישום על רישום של חיוג שבוצע ממכשיר הטלפון של אבו עראר לאחיו הגדול של החטוף, ונמחק מזיכרון הטלפון לאחר מכן.

לפי הפרקליטות, לא-סאנע רקע פלילי עשיר, בין היתר של עבירות רכוש, איומים, הפרת הוראה חוקית, אלימות נגד שוטרים והחזקת סכין. הוא ריצה עונשי מאסר בפועל, את האחרון בהם סיים לאחרונה, ותלויים נגדו כמה מאסרים על תנאי: 10 חודשי מאסר אם יבצע עבירות רכוש הנחשבות פשע, חמישה חודשים אם יעבור עבירות רכוש הנחשבות עוון ושלושה חודשי מאסר אם יבצע עבירת איומים. לאבו עראר אין עבר פלילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ