תוכנית המשטרה לפתרון המצוקה התדמיתית: הגדלת חטיבת הדוברות

70 תקנים יתווספו למאה הקיימים, רובם למערך הניו-מדיה. המטרה: לאתר ברשת כתבות ביקורתיות שפוגעות במשטרה, ולעודד אזרחים להעלות פוסטים חיוביים עליה. המפכ"ל אישר את עיקרי התוכנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלשיך מדבר עם התקשורת לאחר הפיגוע ביפו, במארס האחרון

על רקע הפרשיות התקשורתיות בהן נקשרה משטרת ישראל וכפתרון לבעיתה התדמיתית, צפויה חטיבת התקשורת במשטרה לגדול בכ-70 תקנים, נוסף למאה הקיימים. מטה החטיבה יוגדל באופן משמעותי, בעדיפות על דוברי השטח במחוזות ובמרחבים, ולמערך יצטרפו שלושה קצינים בדרגת סגן ניצב.  

תת-ניצב יובל גת, העומד בראש התוכנית, גוייס לאחרונה לארגון לתפקיד ראש חטיבת אוכלוסייה ודוברות, אך רבים בארגון לא מצליחים לעמוד על מהות תפקידו הבכיר. בשבוע הקרוב הוא יציג למפכ"ל רוני אלשיך ולבכירים בארגון את התוכנית לשינוי מערך הדוברות שיזם יחד עם ניצב-משנה מירב לפידות, דוברת המשטרה. אלשיך כבר נחשף למתווה התוכנית ואישר אותה.

כיום מונה החטיבה כמאה שוטרים ובכוונתם של השניים להוסיף עוד כ-70 תקנים למערך הדוברות, כשרובם צפויים להגיע למערך הניו מדיה. בשלב ראשון היתה כוונה לגייס את ה-70 לשורות המשטרה, אבל בשל הקושי בגיוסנבדקת האפשרות שכולם יצטרפו במסגרת חוזה אישי של אזרחים עובדי המשטרה. המטרה היא להקים צוותים של דוברים שיעבדו ברשתות החברתיות ויאתרו כתבות שפוגעות במשטרה או מותחות עליה ביקורת, וינסו לנהל שיח עם הטוקבקיסטים. בנוסף, ינסו השוטרים לאתר סיפורים בתחנות המשטרה, להגיע לאזרחים, לעודד אותם ולתמוך בהם מקצועית וטכנולוגית להעלות פוסטים חיוביים על המשטרה. לאחרונה ביצע גת סיור בתחנות משטרה שם ניסה להסביר את המהלך לכמה מפקדי תחנות, אבל אלו טענו שמדובר בדרישה שלא תמיד אפשרית בקצב העבודה של התחנות.

החטיבה צפויה לגדול ובהתאם גם מספר הקצינים הבכירים, כששלושה סגני ניצבים יתווספו למערך הדוברות. ראש יחידת הניו-מדיה של המשטרה, רב-פקד שרון ימינחה צפוי לקבל פיקוד על מערך גדול יותר ולעלות לדרגת סגן-ניצב. ימינחה עודד לאחרונה חרם על סופר יודה לאחר תקיפת עובד המקום על ידי שוטרים כשפרסם בעמודו האישי: "לא קונים בסופר שעובדיו מרביצים לשוטרים".

המפכ"ל אלשיך מעניק דרגת ניצב-משנה לדוברת המשטרה מירב לפידותצילום: חטיבת דובר המשטרה

בחטיבת הדוברות במשמר הגבול דורשים להעלות את התקן של המפקד מרב-פקד לסגן-ניצב. מי שמשמש דובר מג"ב כיום הוא רב-פקד שי חכימי, שצפוי לעלות לדרגת סגן ניצב ולהתמנות לדובר מחוז חוף. סגן-ניצב נוסף ככל הנראה יהיה דובר אגף תנועה או מחוז ש"י שכיום מאוישים בקצינים בדרגת רב-פקד.

מטה החטיבה של המשטרה יוגדל באופן משמעותי ויישב בהר חוצבים בירושלים. לדוברות השטח מנגד, לא יתווספו תקנים וייתכן שאף ייגרעו במעט במקרה הצורך. מאז כניסתו של אלשיך, דוברי השטח שנמצאים עם הכוחות ממעטים לדווח על אירועים גדולים וחשיבותם הולכת ופוחתת. עיקר התמקדותה של החטיבה תהיה ברשתות החברתיות, בשיח מול הציבור באופן ישיר ללא כלי התקשורת המסורתיים כמתווכים.

מהלך זה מצטרף לרכישה של שירותי יחסי ציבור מחברה חיצונית, פטורה ממכרז, בעלות של 800 אלף שקלים לשנה - אותה ביקשה המשטרה בינואר השנה. זאת בנוסף לשירותי חברת הייעוץ וההדרכה "טנדם", שגם היא נבחרה ללא מכרז, ועלותה היא כ-400 אלף שקלים לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ