תושב שפרעם נאשם כי רצח את שכנתו לעיני בנה בן ה-11; המניע לא ידוע

אשרף טחימר, ששוחרר לפני כמה חודשים מהכלא, נאשם כי פרץ לבית שכנתו, דקר אותה למוות בשנתה ותקף שניים מילדיה שניסו לעצור בעדו. הוא טוען שאינו זוכר מה קרה בליל האירוע

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אשרף טחימר, תושב שפרעם, נאשם כי רצח את שכנתו מירוות אבו ג'ליל — לעיני בנה בן ה–11. הסיבה למעשה אינה ידועה. אבו ג'ליל היתה בשנות ה-40 לחייה ואם לארבעה. במשך כחודש הוטל צו איסור פרסום על חקירת המקרה, אולם הוא הוסר היום (חמישי) עם הגשת כתב האישום.

טחימר מוכר למשטרה בשל עבירות רכוש ואלימות, ורק לפני כמה חודשים שוחרר ממאסר. פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד ויסאם עארף, אמר כי הוא "מכחיש את האישומים נגדו ושיתף פעולה עם החוקרים. נלמד את חומרי החקירה ונגיב בבית המשפט". 

אשרף טחימר, היום בבית המשפט
אשרף טחימר, היום בבית המשפטצילום: ערן גילווארג / וואלה! NEWS

בליל 1 במאי התקבל במד"א דיווח על דקירת אשה בבית מגורים בשפרעם. למקום הגיעו כוחות גדולים של מד"א ומשטרה, ומצאו את אבו ג'ליל מתבוססת בדמה. פרמדיקים ובני משפחה ניסו לבצע בה החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. 

מכתב האישום עולה כי טחימר, שמתגורר בבית הסמוך, נכנס לבית הנרצחת דרך חדר האורחים שבמפלס התחתון. הוא ניגש למטבח, חלץ את נעליו ולקח סכין גדולה מאחת המגירות. לאחר מכן עלה לחדר השינה, ניגש לאבו ג'ליל שישנה ודקר אותה בצוואר. היא התעוררה והחלה להיאבק בו, אך הוא המשיך לתקוף אותה וגרם לה חתכים רבים בפנים וביד שמאל, וכן ניסה לסתום את פיה.

מירוות אבו ג'ליל
מירוות אבו ג'לילצילום: באדיבות המשפחה

לצדה של אבו ג'ליל ישן בנה בן ה–11, שהתעורר מהמאבק. לפי כתב האישום הוא ניסה גם כן להיאבק בטחימר — אך האחרון דחף אותו וגרם לו לחבלה בקרסול. בן נוסף, בן 18, ישן בחדר סמוך והתעורר מצעקות אמו. לפי כתב האישום, כשיצא מחדרו הבחין בו הנאשם והכה אותו באגרוף בפניו, עד שאחת משיניו נעקרה. טחימר גם ניסה לדקור את בן ה–18, אך הוא הצליח להסיט את הסכין ונחתך באחת מאצבעותיו. לאחר מכן קפץ הנאשם מהחלון וברח. הצעיר בן ה–18 ניסה לרדוף אחריו — אך הוא הצליח להימלט.

בהמשך החקירה התברר כי הנאשם חזר לבית אביו, אך מששמע את תושבי השכונה צועקים את שמו, הוא העיר את בנו הקטין וברח. לאחר כמה שעות הוא נעצר בכפר הסמוך אעבלין, בבית מכריו. תושבי שפרעם ובני משפחתה של אבו ג'ליל הציתו את ביתו של טחימר.

זידאן, אחיה של אבו ג'ליל, אמר היום ל"הארץ": "הפושע הזה רצח את אחותי, אבל הרס משפחה שלמה. לרצוח אמא שבניה לידה זה לא אנושי. הוא יכול לטעון מה שהוא רוצה, מצדנו הוא רוצח נתעב וכל עונש שיקבל לא יחזיר את אחותי. אנחנו מנסים עכשיו כל המשפחה לעזור לילדים להתמודד עם האסון הזה. שאלוהים יעזור לנו". 

סגן־ניצב עוזי הדר, ראש מחלק פשעים בימ"ר צפון, אמר כי "אנחנו לא יודעים מה המניע, רק שמדובר בחשוד עבריין שהשתחרר מהכלא חודשים ספורים קודם לכן, משתמש בסמים, פורץ לבתים וידוע כאיש אלים שהיכה בעבר את אשתו, ממנה התגרש". סנ"צ הדר אמר כי טחימר נעצר בעבר על תקיפת שוטרים ועבירות אלימות ורכוש. הוא הוסיף שמעבדת זיהוי פלילי ניידת זיהתה את נעליו של טחימר שנותרו בזירת הרצח, וכן כי "יש תיעוד לזה שראו דמות מאוד דומה לו כשהוא חוזר הביתה. בכל הכפר התעוררו וישר ידעו שאשרף הוא זה שרצח את מירוות". לדבריו, בעת המעצר היו שרידי סם בדמו של טחימר, אך לא בכמות גדולה. 

"במהלך החקירה הוא מסר המון פרטים על אירועי אותו הערב, כך שנראה שהיה שפוי בעת המעשה וזוכר אותו, אבל לטענתו הוא אינו זוכר כלל את אירועי אותו לילה", אמר הדר. "החשוד לא מודה במעשים ומסר שבשעות הערב עישן כמות גדולה של סמים, ומאז הוא לא זוכר. הוא סתר את עצמו בחקירה, אך לא קשר עצמו לרצח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ