סנגורו של אולמרט יעמוד לדין בגין שיבוש הליכים והדחת עד

הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד עו"ד נבות תל-צור בכפוף לשימוע. על פי הפרקליטות, הוא פעל כשליחו של אולמרט כדי לסכל את הסדר הטיעון עם שולה זקן. תל-צור: הייעוץ לזקן היה לגיטימי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהוד אולמרט ועורך הדין נבות תל-צור, ב-2012

פרקליטות המדינה הודיעה היום (חמישי) לעורך הדין נבות תל-צור, סנגורו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כי יוגש נגדו כתב אישום בעבירות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד, בכפוף לשימוע.

על פי הפרקליטות, תל-צור פעל מטעמו של אולמרט לסיכול הסדר טיעון עם שולה זקן, כדי שזו לא תהפוך לעדת תביעה נגד אולמרט. לטענת הפרקליטות, תל-צור נפגש עם זקן ובני משפחתה, בלא ידיעת סנגורה, וניסה להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולהשפיע על תוכן עדותה. בתום הפגישה אף הציע לה סיוע כספי מטעמו של אולמרט. בהמשך, לטענת הפרקליטות, הציע תל-צור לזקן להכפיל את התמיכה הכלכלית שקיבלה עד אז מאולמרט וכן סיוע במימון סנגור פרטי.

תל-צור טוען כי הייעוץ שהעניק לזקן היה לגיטימי. "אני עו"ד וסנגור מזה 30 שנה ויודע היטב את הגבול בין מותר לאסור בייעוץ לנאשם בהליך פלילי", מסר תל-צור בתגובתו להודעת הפרקליטות והוסיף: "שולה זקן היא שפנתה אלי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, על פי הנתונים שהניחה בפני, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי". לדבריו, "לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההיפך הוא הנכון: הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה, אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו. הבהרתי לה במפורש שיש להפריד בין ההתלבטות שלה בנושא הסדר הטיעון לבין הסיוע שהיא מצפה לקבל מאולמרט. אני מקווה שבתום השימוע שייערך, תתקבל עמדתי, טיוטת כתב האישום תיגנז, ולא יהיה צורך לנהל משפט".

החקירה בגין שיבוש הליכי משפט התנהלה במקביל גם נגד אולמרט והסתיימה במאי 2014 בהמלצה להעמיד את השניים לדין. התיק, שזכה לכינוי "תיק השיבוש", נפתח בעקבות ההקלטות המפלילות שסיפקה זקן לאחר שחתמה על הסדר הטיעון.

אולמרט חתם על הסדר טיעון בתיק, במסגרתו הודה והורשע בשיבוש הליכי משפט. הוא מרצה כיום בכלא מעשיהו עונש של 19 חודשי מאסר בגין הרשעתו בקבלת שוחד ב"פרשת הזרע" בתיק הולילנד, והן בגין עבירת השיבוש. במקביל, עדיין תלוי ועומד ערעורו לבית המשפט העליון על שמונת חודשי המאסר שנגזרו עליו בפרשת טלנסקי. על פי פסיקת בית המשפט המחוזי בירושלים, אולמרט אמור לרצות את העונש במצטבר לעונשים האחרים. עם זאת, בשלב זה חל עיכוב ביצוע עד להכרעה בערעור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ