שרון פולבר

בית המשפט המחוזי מרכז גזר בצהריים (ראשון) שני מאסרי עולם מצטברים על אברהם לוי, תושב המושב ישרש בשפלה, שרצח את שני ילדיו ביוני 2014. לוי רצח את השניים בעת שהיו בביקור בישראל ועשה זאת כנקמה בגרושתו. נוסף לעונש המאסר יפצה הנאשם את בת זוגו לשעבר ב-500 אלף שקל.

לוי וגרושתו היו נשואים במשך ארבע שנים ובמהלכן נולדו לו שני ילדים. בעת הרצח היו שני הילדים בני 11 ו-10. הזוג התגרש ב-2006 על רקע אלימות הבעל כלפי רעייתו. שלוש שנים לאחר מכן נמלטה האשה עם הילדים למקלט לנשים מוכות והסתתרה בו במשך יותר מחצי שנה.

אברהם לוי היום בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

בעודה במקלט, ביקשה האשה להתיר לה לנסוע עם ילדיה לארה"ב ובית המשפט אישר זאת תוך קביעת הסדרים לביקור הילדים אצל אביהם בארץ. החל משנת 2013 חלו שיבושים בסדרי הביקורים ואלה הכעיסו מאוד את לוי. כנקמה בגרושתו, החליט לרצוח את הילדים.

עם הגעת הילדים לישראל, קנה לוי סכין, אזיקונים ושתי מטפחות בד זהות. מנמל התעופה נסע לוי עם הילדים לביתם בישרש והם בילו את הערב בחברת בני משפחתו. כששב עם ילדיו לביתו, שכנע אותם לוי לאפשר לו לקשור את ידיהם מאחורי גבם באמצעות האזיקונים ולקשור את עיניהם במטפחות. לאחר מכן, שיסף את גרונותיהם של השניים, לבש בגדים נקיים, ונסע לתחנת המשטרה ברמלה כדי להסגיר את עצמו.

"ההתרשמות הבלתי-אמצעית מהנאשם הינה כי מבחינתו אין עוד טעם לדון ולדוש בנושא זה, לאחר שהסגיר עצמו, הודה ומסר את הפרטים הנדרשים לטעמו", כתבה ראש הרכב השופטים רות לורך בהכרעת הדין. "ישנו קשר ישיר בין עוצמת הזעזוע והכיעור של רצח הילדים להתנהגות הנאשם המנסה לנתק עצמו מהדיונים אודות המקרה".

העונש שנגזר הבוקר תואם את דרישת הפרקליטות במהלך שלב הטיעונים לעונש. בדיון בעניין אמרה התובעת בתיק עו"ד אנה אבידוב מפרקליטות מחוז מרכז כי "הנאשם רצח את ילדיו, בשר מבשרו, בקור רוח ובאכזריות בלתי נתפסים. הילדים ששהו במשמורת אמם בארה"ב הגיעו לארץ כדי לבלות עם הנאשם את חופשת הקיץ. כל המשפחה המורחבת ציפתה למפגש הזה עם הילדים ובעוד המשפחה מצפה בגעגועים למפגש הזה הנאשם רוקם את התוכנית הזדונית שלו לרצוח את הילדים".

"הנאשם ביצע את הרצח המפחיד הזה מתוך מניע מובהק, הרצון לנקום בקרן, גרושתו, אם הילדים, על כך שעזבה אותו עם הילדים שהיו במשמורתה על פי החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה", הוסיפה התובעת וסיכמה: "אדם שרוצח את ילדיו בדם קר בצורה כזו מעיד על עצמו שאין בו כל צלם אנוש ושהעונש המגיע לו הוא לשהות מאחורי סורג ובריח כל ימי חייו." 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ