היועמ"ש עתר נגד קיצור עונשו של ראש ארגון פשיעה

ועדת השחרורים של שב"ס החליטה לקצר בשליש את עונשו של ארמונד מיארה, על אף עברו הפלילי העשיר והעובדה כי זה המאסר ה-16 שהוא מרצה. מנדלבליט: "התעלמות מוחלטת ממידע מודיעיני"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, עתר נגד החלטת ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לקצר בשליש את תקופת מעצרו של ארמונד מיארה (55) מאשדוד. מנדלבליט טען כי הוועדה מפגינה "התעלמות מוחלטת" ממידע מודיעני שהעבירו המשטרה ושירות בתי הסוהר נגד מיארה. לדברי העתירה, במידע שהועבר יש בכדי להצביע על כך שמיארה "בלתי ראוי לשחרור מוקדם". בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את העתירה ועיכב את שחרורו עד לדיון שיתקיים בעוד כשבועיים. 

היועמ"ש מונה בעתירתו את עברו הפלילי והתעבורתי העשיר של מיארה. בין היתר מכיל רישומו הפלילי עבירות הריגה, קשירת קשר לביצוע פשע, רכישה והחזקה של נשק שלא כדין, תקיפת שוטר מזוינת, עבירות סמים מסוכנים ועוד.

ארמונד מיארה הנאשם בשייכות לארגון פשע בבית המשפט בשנת 2012
ארמונד מיארה בבית המשפט, 2012צילום: אילן אסייג

"עיון ברישומו הפלילי מלמד על נטייתו הברורה של המשיב לפשע", לשון העתירה. "התנהלותו לאורך השנים מוכיחה כי קשה לתת בו אמון שכן הוא לא למד לקח ממאסריו הקודמים ושב לבצע עבירות. שגתה הוועדה כשלא נתנה דעתה בהחלטתה לעברו הפלילי המכביד של המשיב, נטייתו לבצע עבירות, חזרתו לפשע פעם אחר פעם והתרחבות והתעצמות פעילותו הפלילית – אשר מעידים כאלף עדים על מסוכנותו הרבה לציבור".

על מיארה נגזרו שש שנות מאסר בינואר 2013 במסגרת הסדר טיעון. בכתב האישום יוחסו לו 14 אישומים שונים בהם ניהול ארגון פשיעה, מימון ארגון פשיעה, ביצוע עבירה במסגרת ארגון פשיעה, הדחה בחקירה, שיבוש הליכי משפט ואיומים. יחד עם מיארה נעצרו חמישה חברי ארגון נוספים, בהם גם בנו. זוהי הפעם ה-16 שמיארה מרצה תקופת מאסר. מועד שחרורו הצפוי, ללא קיצור שליש, הוא במרס 2018.  

בינואר הופיע לראשונה מיארה בפני וועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר וביקש לקצר את מאסרו בשליש כך שישוחרר במרס 2016. הוועדה החליטה במועד זה לדחות את מתן ההחלטה בדבר שחרורו של מיארה ב-4 חודשים וזאת על מנת לבחון את התנהגות המשיב והשתלבותו בהליך טיפולי שהחל. לפני כשבועיים התכנסה הוועדה שוב בעניינו של מיארה והחליטה לשחררו כשהיא מנמקת את ההחלטה בתוכניות השיקומיות בהן משתתף מיארה, בהעדר עבירות משמעת, ובשיקום אזרחי שנקבע לו לאחר שחרורו.

סנגורו של מיארה, עו"ד עמית ויצמן מסר "צר לנו מאוד שמדינת ישראל מסרבת לקבל את העובדה שמר מיארה עבר הליך שיקומי פנטסטי ושינה באופן קיצוני את אורחות חייו. לטעמנו, אינטרס ציבורי ממעלה ראשונה הוא שיקום עבריין ולא כליאתו למשך שנים אשר בסופן יצא לרחוב בחזרה ללא כל טיפול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ