ארדן זימן את דוברת המשטרה לשיחה בעקבות הפרשיות התקשורתיות האחרונות

גורמים במשטרה סבורים שזו התערבות בוטה של השר, ושאין מתפקידו לקבוע את האסטרטגיה התקשורתית של הארגון. הדוברת לפידות: "זו היתה פגישת עבודה שגרתית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן ואלשיך, בטקס בחודש אפריל
ארדן ואלשיך, בטקס בחודש אפרילצילום: מוטי מילרוד
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בעקבות הפרשיות התקשורתיות האחרונות שפגעו בתדמית המשטרה, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, זימן אתמול (ראשון) לשיחה את דוברת המשטרה ניצב משנה מירב לפידות.

גורמים במשטרה סבורים כי מדובר בהתערבות בוטה של השר, ולדבריהם הליך ישיר בין שר לדוברת המשטרה הוא צעד לא שגרתי. זאת, משום שהשר לביטחון פנים לא אמור לקבוע את האסטרטגיה התקשורתית של המשטרה.

מירב לפידותצילום: חטיבת דובר המשטרה

הפרשיות המביכות האחרונות במשטרת ישראל קיבלו לאחרונה הד תקשורתי בולט בעיקר בשל ההתנהלות של דוברות המשטרה והעומדת בראשה לפידות. ארדן אמנם העניק אתמול גיבוי למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך על המהלכים שהוא מבצע בתוך הארגון, אך גורמים בלשכתו טוענים כי לדעת השר נעשו טעויות בעיקר בהתנהלות התקשורתית של המשטרה. התנהלות זו, לדברי אותם גורמים, יצרה חוסר שקט במערכת והכניסה את המשטרה למקומות אליהם היא לא היתה צריכה להיכנס.

לאחר שארדן העביר ביקורת על ההתנהלות התקשורתית במשטרה הוא דרש לקבל סקירה בנוגע לתוכנית הרחבת חטיבת הדוברות מ-100 ל-170 תקנים, עליה פורסם בעיתון "הארץ". בעבר העביר ארדן ביקורת על התנהלות דוברות המשטרה בתקופת דנינו ובשיחות סגורות הוא ראה בדוברות כבעיה המרכזית. עם כניסתו לתפקיד סבר ארדן שמדובר בחטיבה מנופחת שלא לצורך אבל כעת הוא נראה כמי שתומך במהלך, בין השאר משום שהוא מבין שהביקורת על המשטרה שמקבלת הד תקשורתי רחב תגיע גם אליו.

במשטרה אמרו אתמול כי הם לא אוהבים את ההתערבות הזו של השר ארדן בתוכניות אסטרטגיות פנימיות של המשטרה. יש בסביבתו של המפכ"ל מי שסבור שמדובר בהתערבות בוטה שאינה במקומה. "זה לא צריך להיות ברמת שר", טען אתמול קצין בכיר בשיחות סגורות. "השר לביטחון פנים לא צריך להיכנס לנושא של הדוברות ולא של קמפיין כזה או אחר. מדובר במקום שהוא במנדט של המשטרה להחליט ובעצמאות של הארגון".

דוברת המשטרה מירב לפידות מסרה אתמול בתגובה: "דוברת המשטרה נפגשה היום לראשונה מאז שמונתה לתפקידה עם השר לביטחון פנים לפגישת עבודה שגרתית בנוגע לשיתוף הפעולה בין המשטרה למשרד לביטחון פנים ולפרויקטים המרכזיים אשר על הפרק. כל אמירה אחרת אינה נכונה ואין לה בסיס במציאות".

השר גלעד ארדן בחר שלא להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ