18 שנות מאסר לצעיר פלסטיני שדקר בירושלים ונעצר על ידי ראש העיר

הפלסטיני, צעיר בן 18, נכנס לעיר דרך פרצה בגדר ההפרדה, גנב סכין והתנפל על יהודי חרדי סמוך לעיריית ירושלים. ברקת ומאבטחיו עברו במקרה במקום והשתלטו על המחבל

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 18 שנות מאסר על צעיר פלסטיני ממחנה הפליטים ביר זית שהורשע בניסיון רצח, לאחר שדקר ישראלי לפני כשנה וחצי בירושלים. מדובר בצעיר שנתפס בידי ראש העיר ניר ברקת ומאבטחיו, שהיו במקום בזמן האירוע. 

המקרה אירע בפברואר 2015. לאחר ריב עם אמו הנאשם, אז בן 17, נכנס לירושלים דרך פרצה בגדר ההפרדה, גנב סכין מחנות והתנפל על יהודי חרדי בצומת כיכר צה"ל, סמוך לבניין העירייה. הנדקר נפצע באורח קל. הנאשם ניסה לדקור אותו בשנית, אבל אז התערבו ראש העיר ומאבטחו שעברו במקום, הסתערו לעברו ולכדו אותו.

ראש העיר ברקת (בחולצה הבהירה) ומאבטחיו משתלטים על המחבל, פברואר 2015צילום: אפרים פישל / אתר בחדרי חרדים

הצעיר הורשע בניסיון רצח ובניסיון לחבלה מחמירה, ובנוסף גם בידויי מטען צינור לעבר חיילים במחסום קלנדיה וכן בידויי אבנים לעבר חיילים. "הנאשם ביצע מעשים חמורים אשר הלכו והסלימו", כתבו השופטים יורם נועם, רבקה פרידמן פלדמן ומשה בר-עם בגזר הדין שפורסם אתמול (ראשון). "תחילה נגד כוחות הביטחון במחסום, והגם שלא נגרמו פגיעות בגוף או בנפש לכוחות הביטחון, הפגיעה בסדר הציבורי על רקע מרקם החיים העדין באזורנו היא משמעותית. בהמשך ניסה הנאשם להמית באמצעות דקירות סכין יהודי במרכז העיר ירושלים". עוד כתבו השופטים כי "הפגיעה לא הייתה לדידו של הנאשם מספיק 'איכותית', לכן ניסה לדקור פעם נוספת כדי להבטיח פגיעה קשה ומשמעותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ