ארנו מימרן סותר טענת נתניהו: העברתי לחשבון הבנק שלו 170 אלף אירו ב-2001

בשיחה עם ערוץ 10 אמר איש העסקים הצרפתי הנאשם בהונאה כי העביר את הסכום לחשבונו הפרטי של נתניהו ולא לקרן ציבורית. עו"ד שמרון: לא הועבר סכום כלשהו לחשבון הפרטי של נתניהו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנו מימרן (מימין) עם עורך דינו בבית משפט בפריז, בחודש שעבר

איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן אומר כי הסכום שתרם לבנימין נתניהו היה גבוה בהרבה מהסכום אותו אישרה לשכת רה"מ הבוקר, 40 אלף דולר, ועמד על 170 אלף אירו. בשיחה שפורסמה הערב (שני) בחדשות 10 נשמע מימרן כשהוא אומר שסכום זה הועבר בשנת 2001 לחשבונו הפרטי של נתניהו, ולא לקרן ציבורית. עם זאת, מימרן אישר את טענת לשכת ראש הממשלה, שלפיה התרומה לא שימשה את נתניהו למימון מסע בחירות.

"היינו בקשר, היה לנו קשר חברי, טיילנו יחד, כמובן", אמר מימרן בשיחה. הוא הוסיף כי מימן חופשות לנתניהו אך הדגיש: "ביבי לא עשה מעשה פסול מעולם, הוא לא ניסה להסתיר דבר. קודם כל, לא אמרתי מעולם מיליון אירו, אמרתי מיליון. זה היה ב-2001, אז זה היה מיליון פרנקים צרפתים, 170 אלף אירו. שנית, אכן העברתי כספים למר נתניהו, אבל חל בלבול, העברת הכספים התבצעה ב-2001. הגעתי לחגוג את ניצחונו ב-2009, אין לי כל קשר להעברת הכספים, זה היה שמונה שנים לאחר מכן". יצויין כי מאז ראשית 1999 לא ניתן היה עוד לבצע עסקאות בנקאיות בצרפת בפרנקים, אלא באירו בלבד.

כשהתבקש מימרן לחדד את גובה הסכום שהעביר, אמר: "אני חושב שמה שהועבר היה אירו‬‎. אירו, דולר, אתה צריך להבין משהו: הסכום שהעברתי, זה בוצע באופן רשמי. הוא יכול לבדוק זאת בחשבון שלו. לא מדובר במשהו שהוא או אני יכולים להסתיר. אני זוכר שזה היה 150, הוא אומר 40. אני בטוח במה שאני אומר כי ההצהרה נמצאת בידי... ההצהרה הבנקאית נמצאת עדיין בידי. מארנו מימרן, מהחשבון הפרטי שלי, לבנימין נתניהו, לחשבון הפרטי שלו". מימרן נשאל היכן היה החשבון וענה: "בישראל, הוא היה רשום על שמו הפרטי". בהתייחס לביקורו בישראל ב-2009 לרגל ניצחונו של נתניהו בבחירות, אישר מימרן שביקר את נתניהו בבית מלון. "היה שם מאיר חביב, אני חושב שהיו שם שרה וגם כמה מחבריו".

הבוקר התייחסה לשכתו של נתניהו לפרשה ואישרה כי ראש הממשלה קיבל ממימרן תרומה על סך 40 אלף דולר בשנת 2001, בעת שהיה אזרח פרטי. "הטענה שארנו מימרן תרם מיליון אירו לקמפיין בחירות של מר נתניהו היא שקר משולל כל יסוד. לא הייתה שום תרומה של מימרן לקמפיין בחירות של נתניהו. מימרן תרם 40,000 דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק", נאמר בהודעת הלשכה.

פרקליטה של משפחת נתניהו, עו"ד דוד שמרון, התייחס הערב לפרסום בערוץ 10 ומסר: "כל הטענות שהועלו כלפי מר נתניהו ונופחו בתקשורת, יתבררו כמופרכות וחסרות שחר. כמי שניהל את הקרן לפעילות ציבורית של נתניהו כשהיה אזרח פרטי, אני יכול לומר באופן הברור ביותר שהסכום המדויק שהועבר על ידי מר ארנו מימרן הוא 40 אלף דולר. הסכום הועבר בהעברה בנקאית לחשבון הקרן בתאריך 24.8.2001. 

"בניגוד לנטען, לא הועבר סכום אחר לקרן הציבורית ששימשה לפעילות הסברה בינלאומית של נתניהו לטובת מדינת ישראל, לא הועבר סכום כלשהו לחשבון הפרטי של נתניהו ולא הועבר סכום כלשהו למסע בחירות כלשהו של מר נתניהו. עובדה זו נמסרה לעיתון "הארץ" כבר לפני שבעה שבועות, בתאריך 14.4.2016, לאחר בדיקה מדוקדקת שלנו, ולא עכשיו בניגוד לנטען. הקרן נוהלה על ידי באופן קפדני בהתאם להוראות החוק ובוקרה על ידי רואה חשבון. גם ניסיון זה לפגוע בראש הממשלה על ידי הפרחת טענות שווא וניפוחן בתקשורת יתברר כבלון שיצא ממנו כל האוויר".

אתמול דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה לבדוק את החשדות נגד נתניהו שעלו מעדות שמסר מימרן בבית המשפט בפריז. מימרן, הנאשם העיקרי בהונאת ענק בצרפת המכונה "העוקץ של המאה", סיפר בעדותו כי העביר לנתניהו כמיליון אירו עבור מימון מערכת בחירות. במהלך הדיון אמר ראש הרכב השופטים כי התשלום לנתניהו מופיע בתיק הראיות. מימרן הזכיר את המימון כשנחקר על פעולותיו בשנת 2009, אך לא ציין במפורש לאיזו מערכת בחירות הוא מתכוון. בעדותו אמר גם כי נפגש עם נתניהו בישראל בשנת 2009 לכבוד בחירתו מחדש לראשות הממשלה.

לפי תחקיר משותף ל"הארץ" ולאתר הצרפתי "מדיהפארט" שפורסם באפריל, מימרן מימן בעבר לנתניהו ולמשפחתו חופשות בהרי האלפים ובריביירה הצרפתית, וכן השאיל לו את דירתו ברובע ה-16 ולקח אותו למועדון יוקרתי בעת ביקוריו של נתניהו בפריז. שמו של ארנו מימרן מופיע בהדגשה בפנקס התורמים הזרים שגיבש נתניהו ב-2002 ושפורסם על ידי רביב דרוקר בערוץ 10. מימרן עומד למשפט בגין גניבה של לפחות 282 מיליון אירו ממשרד האוצר בצרפתי בהונאה הקשורה בגלגול המע"מ על עסקאות במכסות של פחמן דו־חמצני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ