נתניהו במוסקבה על פרשת מימרן: "רדיפה פוליטית שיטתית"

במסיבת עיתונאים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה התייחס ראש הממשלה גם לסערה סביב דבריו של מקורבו רמי סדן, שמונה ליו"ר חדשות 10. מימרן משנה שוב גירסה: "כל מה שביבי אומר זה אמת"

ברק רביד
שליח "הארץ" במוסקבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
שליח "הארץ" במוסקבה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (שלישי) במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. במסיבת עיתונאים משותפת לאחר הפגישה התייחס נתניהו לפרסום לפיו קיבל כספים מאיש העסקים הצרפתי ארנו מימרן, ואמר כי מדובר ב"רדיפה פוליטית שיטתית".

״ההר הוליד עכבר. הוא אפילו לא הוליד עכברון. בקושי״, אמר נתניהו, "דובר על מיליון יורו לקמפיין בחירות ב-2009. לא מיליון יורו, לא קמפיין בחירות ולא 2009. מדובר על תרומה חוקית מפוקחת לקרן שהקמתי לפעילות ציבורית לטובת מדינת ישראל כשהייתי אזרח פרטי בשנת 2001. גם מהבלון הזה יצא כל האוויר״. נתניהו ציין כי הפרשה והפרסומים שנלוו לה הם חלק מרדיפה פוליטית שיטתית: ״מה שלא הצליחו לעשות בקלפי מנסים לעשות בהאשמות שווא וניפוח תקשורתי אדיר. לצורך זה לא בוחלים בשום אמצעי״.

נתניהו בפוטין בפתח פגישתם במוסקבה, היוםצילום: MAXIM SHIPENKOV/אי־אף־פי

ראש הממשלה ציין כי גם הפרסומים על החקירה נגד רעייתו שרה נתניהו, על רקע חשדות לכאורה למעשי מרמה במעונות ראש הממשלה, הם חלק ממסע רדיפה. ״רומסים את דמותה של רעייתי והופכים אותה לאבק אדם״, הוא אמר, ״על מה מדובר פה? על בת שסעדה את אביה הגוסס בן ה-96 ושילמה למטפלת מכספה הפרטי של המשפחה״. הוא ציין כי הוא ״מאמין במערכת המשפט״ והוסיף כי ״מכל העניינים האלה לא ייצא כלום. אתם יודעים למה? כי אין כלום״. 

נתניהו התייחס במסיבת העיתונאים עם פוטין גם לסערה סביב דבריו של מקורבו רמי סדן, היו״ר החדש של חברת החדשות של ערוץ 10. נתניהו ציין כי "סדן מכחיש שאמר את הדברים ולכן צריך לברר קודם כל מה נאמר ומה לא נאמר". עם זאת, נתניהו לא אמר כי אם יתברר שהדברים נאמרו סדן צריך להתפטר: ״אם אכן הדברים נאמרו הם חמורים מאוד, והוא כמובן יצטרך להתנער מהם ולהתנצל אבל קודם כל בואו נברר את הדברים״. 

במקביל, ארנו מימרן שינה היום שוב את גירסתו, ואמר כי ייתכן וטעה בסכומים עליהם הצהיר שהעביר לנתניהו. "כל מה שביבי אומר זה אמת", אמר מימרן לחדשות ערוץ 2, "ייתכן שטעיתי בסכומים, מכיוון שחלפו מעל עשר שנים. זה היה לפני זמן רב. בכל מקרה לא היה דבר שאינו חוקי מצדו של ביבי. העברתי אליו סכום כסף, והזמנתי אותו לחופשות... הסכום הכולל של החופשות וההעברה הכספית הוא כמיליון פרנקים צרפתיים, שהם כ-150 אלף אירו".

בכך התייחס מימרן לדבריו שפורסמו אתמול, לפיהם הסכום שתרם לנתניהו היה גבוה בהרבה מהסכום אותו אישרה לשכת רה"מ, 40 אלף דולר, ועמד על 170 אלף אירו. בשיחה שפורסמה בחדשות 10 נשמע מימרן כשהוא אומר שסכום זה הועבר בשנת 2001 לחשבונו הפרטי של נתניהו, ולא לקרן ציבורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ