גלאון ליועמ"ש: אסור על המפכ"ל לעסוק בפרשות נתניהו מחשש לניגוד עניינים

יו"ר מרצ פנתה למנדלבליט בעקבות הפרסום לפיו נתניהו הבטיח לאלשיך למנותו לראש השב"כ, אם עדיין יכהן כראש ממשלה: "מדובר בחשש להפרת אמונים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה להורות למפכ"ל רוני אלשיך שלא לעסוק בפרשות הנוגעות לראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו מחשש כי הוא "נגוע באינטרסים אישיים". גלאון פנתה ליועמ"ש בשל הפרסום לפיו נתניהו הבטיח לאלשיך למנותו לראש השב"כ הבא אם עדיין יכהן כראש ממשלה.

"אין זה ראוי כי מפכ"ל החב את קידומו הבא להמשך שלטונו של נתניהו, ייקח חלק בחקירות הקשורות אליו או לבני משפחתו, יביע עמדה ציבורית בנושא וייצג את המשטרה בעניינם", כתבה גלאון, "מדובר בחשש להפרת אמונים של מפכ"ל משטרה מכהן כלפי הציבור אותו עליו לשרת".

נתניהו ואלשיך, בדצמברצילום: חיים צח / לע"מ

גלאון גם התייחסה להחלטתו של אלשיך שלא לפרסם לציבור את המלצת המשטרה להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת מעונות ראש הממשלה: "רק בשבוע החולף החליט המפכ"ל אלשיך, בניגוד להמלצתך, שלא לפרסם במלואה את עמדת המשטרה בתיק. בעוד שהמפכ"ל הציג את עמדתו כהחלטה ערכית, הרי עתה, נוכח הפרסומים החדשים, מצטיירת תמונה אחרת לפיה קיים חשש סביר כי החלטתו היתה נגועה באינטרסים אישיים אותם הציב לפני חובתו כמפכ"ל".

לאחר הסערה שעוררה החלטתו של אלשיך, הוא נועד עם היועמ"ש, והשניים פרסמו הודעה משותפת בה נימקו מדוע הודעת המשטרה על סיום חקירת פרשת המעונות לא כללה את המלצות המשטרה. "בתום החקירה הועברו הממצאים וכן עמדת המשטרה אל היועץ המשפטי לממשלה, בכתב, כפי שנהוג בכל התיקים המנוהלים במשטרה ומועברים להחלטת הפרקליטות", כתבו השניים, "לאחר העברת העמדה, סבר המפכ"ל ערכית כי לא ראוי לפרסמה בציבור ולהפוך את הדיון המשפטי-מקצועי לדיון ציבורי, ולכן הנחה להיצמד בהודעה לתקשורת לניסוח מצומצם, שאינו מפרט את העמדה לפרטיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ