שוטר מתנדב הורשע בשוד כספי אריתריאים בעת שערך "חיפושים" בבתיהם

ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב קבע שהמתנדב, איתמר קדושי, ניצל את תפקידו לחיפושים שלא כדין ולגניבת כספים במספר מקרים. הוא הורשע בין היתר בשימוש לרעה במשרה וגניבה בידי עובד ציבור

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אתמול (שלישי) שוטר מתנדב בשוד מבקשי מקלט מאריתריאה בעת חיפושים שערך בבתיהם. השופט בני שגיא קבע כי השוטר המתנדב, איתמר קדושי, ניצל את מעמדו ותפקידו כדי לבצע חיפושים בבתים ולגנוב את כספם של האריתריאים, והרשיע אותו בעבירות שימוש לרעה בכוח המשרה, גניבה, שוד בנסיבות מחמירות וגניבה בידי עובד ציבור.

קדושי נהג לבוא בפברואר 2015 לדירה ברחוב יום טוב בתל אביב, שגרו בה האריתריאים, כשהוא לבוש מדי משטרה. בביקוריו נכנס לדירה וערך בה חיפוש בלי שהיתה לו סמכות לכך. באותם ביקורים איים על אחד האריתראים כי ידאג להכניסו לכלא אם לא יפסיק להפעיל בדירתו חנות מכולת שפתח בה.

אריתריאים בל אביב, ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

על פי כתב האישום, באחד הלילות בא קדושי לדירה אחרי חצות, מלווה במתנדב נוסף, ודרש מאחד האריתראים לערוך חיפוש. קדושי הורה לאיש להוציא את תכולת כיסיו, וזה והניח על השולחן את ארנקו שהכיל 500 דולר ו-90 שקלים. בהוראת קדושי, עלו המתנדב הנוסף והאריתראי לחיפוש בקומה השנייה. קדושי נטל 500 דולר מהארנק. האריתראי הבחין שכספו נגנב רק אחרי שהשוטרים המתנדבים עזבו את המקום.

במקרה אחר היה קדושי במשמרת יחד עם מתנדב נוסף. השניים לבשו מדי משטרה, נסעו בניידת, וקדושי נשא אקדח משטרתי ותרסיס פלפל. אחרי חצות, ברחוב הסמוך לשוק הכרמל בתל אביב, הבחינו השניים באריתריאי הולך ברחוב. קדושי דרש ממנו להציג מסמכים ולאחר שזה השיב לו שהם נמצאים בביתו בקרבת מקום, הורה לו להיכנס לניידת, והשלושה נסעו לדירתו ברחוב ישכון בתל אביב. עם הגעתם לדירה הציג להם האיש את אשרת השהייה בישראל וקבלה על רכישת טלפון נייד שהיה ברשותו.

בהמשך עברו השניים לדירה אחרת בבניין, שגם בה מתגוררים נתינים זרים. קדושי נכנס לדירה שלא כדין, העיר את הדיירים והחל לבצע חיפוש בחפציהם שלא כדין. לפי כתב האישום, בחיפוש פתח תיק השייך לאחד הדיירים, ובו ארנק שהכיל כ-3,000 שקלים, ואז החל ויכוח בין האיש, שטען כי התיק שלו, לקדושי שכינה אותו שקרן ואיים עליו שירסס אותו בגז פלפל. בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים הודה קדושי בגניבה, אך טען שהסכום היה 800 שקלים. השופט שגיא הרשיע אותו בגניבת 800 שקל במקרה הזה.

מקרה נוסף היה כאשר קדושי בא לסייע בטיפול בקטטה בתל אביב. הוא העלה לניידת אזרח שנעצר בחשד למעורבותו באירוע והיה פצוע בראשו. קדושי העניק לו טיפול רפואי ראשוני בניידת, ניצל את מצבו הבריאותי ונטל ממנו טלפון נייד מסוג סמסונג גלקסי ושעון יד מוזהב. במקרה הזה הרשיע אותו השופט בגניבת הטלפון הנייד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ