שני צעירים מהצפון מואשמים כי חטפו ואנסו צעירה שהסיעו

לפי כתב האישום, הצעירה, עולה חדשה שביקשה להגיע לביתה בשעת לילה, נאנסה תוך כדי איומים. היא התקשרה למוקד 100, אך שם לא הבינו אותה "בגלל העברית המשובשת"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שני צעירים מהכפר טורעאן שבגליל מואשמים כי אנסו צעירה שהסיעו והפקירו אותה לצד הכביש. כתב האישום נגד השניים, מועתסם נסאר, בן 22, ומוחמד שחאדה, בן 25, הוגש היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בנצרת. עורכי דינם של הנאשמים מסרו כי הם כופרים באשמה. בעוד כעשרה ימים יתקיים דיון במעצרם של השניים עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, בתחילת החודש שעבר אספו השניים ברכבם עולה חדשה תושבת הצפון, ביצעו בה מעשים מגונים תוך כדי נסיעה ולאחר מכן עצרו את הרכב, אנסו אותה והשאירו אותה ליד כביש ראשי. הצעירים מואשמים בחטיפה לשם ביצוע עבירת מין, אונס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום, מעשים מגונים ואיומים.

מכתב האישום עולה כי באחד במאי, בסביבות השעה אחת בלילה, יצאה המתלוננת מבית מכרה והחלה לחפש מונית כדי לחזור הביתה. הנאשמים עצרו לידה, הציעו להסיע אותה לביתה והיא נעתרה להצעתם, עלתה לרכב והתיישבה במושב האחורי.

במהלך הנסיעה עבר שחאדה לשבת במושב האחורי ליד המתלוננת ונסאר הגביר את המוסיקה ברכב. בהמשך הנסיעה החל שחאדה לגעת במתלוננת. המתלוננת ביקשה ממנו שיפסיק והחלה לצעוק. אז, לפי כתב האישום, סטר שחאדה על פניה, צעק עליה, קילל אותה והמשיך לגעת בה. לפי הפרקליטות, הצעירה ניסתה להתקשר למוקד 100 של המשטרה, אך המוקדנים לא הצליחו להבין מה היא אומרת "בשל העברית המשובשת שבפיה", ובשלב מסיים גילו הנאשמים כי היא מנסה להתקשר ולקחו את הטלפון מידיה. 

בהגיעם לצומת גולני פנו הנאשמים אל הכביש המוביל ליער בית קשת. בשלב הזה הצליחה המתלוננת לצאת מהרכב והחלה להימלט. לפי כתב האישום, נסאר תפס אותה וגרר אותה חזרה לרכב תוך שהיא נאבקת בו. בהגיעם חזרה לרכב ותוך שימוש באיומים ואלימות כלפי המתלוננת ביצעו בה עבירות מין קשות ולאחר מכן הסיעו אותה בשעת לילה מאוחרת לתחנת אוטובוס בסמוך לצומת גולני כשאין היא יודעת היכן היא. אדם שעבר במקום אסף אותה לתחנת המשטרה.  

לפי הבקשה להארכת המעצר, על גופה של המתלוננת נמצא ד-נ-א של הנאשמים והיא זיהתה את השניים. "מהראיות שבתיק עולה כי כדי לממש את זממם המשיבים לא בחלו בשום אמצעי", נכתב בכתב האישום. "המשיבים חטפו את המתלוננת בתרמית ולאחר מכן אף בכוח, ותוך שימוש באיומים ואלימות כלפי המתלוננת ביצעו בה עבירות מין קשות ולאחר מכן הותירו אותה בשעת לילה מאוחרת בכביש ראשי כשאין היא יודעת כלל היכן היא".

ממשטרת ישראל נמסר: "מבדיקה שנערכה בוצעו פעולות רבות לאיתור מיקום המתלוננת תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. החקירה המאומצת והמקצועית שבוצעה על ידי שוטרי משטרת ישראל הביאה לביסוס הראיות כנגד שני הנאשמים ולהעמדתם לדין בפרק זמן קצר. תפקוד כלל גורמי המשטרה שפעלו באירוע ובחקירה ייבחן לעומק במסגרת התחקיר הכולל של האירוע".

עו"ד מאיה אבוגני המייצגת את הנאשם מועתסם סנאר מסרה בתגובה לכתב האישום: "מרשי כופר בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום. מדובר בנאשם ללא עבר פלילי אשר שיתף פעולה מלאה עם גורמי החקירה. ממצאי הד-נ-א ופלט מכשירי התקשורת מתיישבים עם גרסתו של הנאשם. לאחר קבלת חומר החקירה אתייחס בצורה פרטנית לכתב האישום".

עו"ד חסן אבו אחמד המייצג את שחאדה מסר: "הלקוח חף מפשע ונעתור לשחרור ממעצר בשלב זה. מדובר באדם נורמטיבי ללא עבר פלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ