חברה של מימרן נרשמה מתוך שגרירות ישראל בפריז – ע"י עורך הדין של נתניהו

אחת מבעלי המניות שנרשמו על ידי משרד מולכו-שמרון היא אנה דריי, גרושתו של מימרן, שמגוריה נרשמו בצ'ילה. דריי ל"הארץ": מעולם לא הקמתי עמו חברה ומעולם לא הייתי בצ'ילה

דב אלפון
פריז
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מימרן (במרכז) עם עורך דינו בבית המשפט בפריז
מימרן (במרכז) עם עורך דינו בבית המשפט בפריזצילום: BERTRAND GUAY / AFP
דב אלפון
פריז

שאלת התשלום לראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר הן מימרן והן נתניהו מסרו לגביו גרסאות שונות במשך הזמן, הסתבכה השבוע. העיתונאי גור מגידו ב"גלובס" גילה כי אנשי סודו של נתניהו, עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון, העניקו שירותים משפטיים למימרן עד שנת 2006 לפחות, ואף הקימו למענו חברה פרטית בשם "טראק פרפורמנס בע"מ", שמימרן הוא בעלי 36% ממניותיה.

החברה רשומה בכתובת: רחוב הארבעה 21 תל אביב, אצל "א.ש. שמרון, י. מולכו, פרסקי ושות'" — משרדם של עורכי הדין מולכו ושמרון. בין שותפיו של מימרן לחברה, גם מקורבו של ראש הממשלה אשר הכיר בינו לבין מימרן, חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב.

מימרן )מימין( וחביב בפריז, ב 2009-
מימרן (מימין) וחביב בפריז, ב-2009צילום: © Mediapart, all rights reserve

תחקיר ״הארץ״ ו״מדיהפארט״ מעלה שרישום החברה בוצע מתוך שגרירות ישראל בפריז, ושבמשרדיה נחתמו מסמכי ההקמה. אחת מבעלי המניות אשר נרשמו על ידי משרד מולכו־שמרון היא אנה דריי, שמגוריה רשומים בצ׳ילה. אולם מבדיקה עולה שדריי היא אשתו לשעבר של מימרן ובתו של המיליארדר המנוח קלוד דריי, אשר מימרן חשוד במעורבות ברציחתו. דריי אמרה ל"הארץ" ו"מדיהפארט" שהיא מעולם לא הקימה חברה עם ארנו מימרן, מעולם לא היתה בצ׳ילה ומעולם לא היתה בשגרירות ישראל או במשרדי מולכו־שמרון.

בעל מניות נוסף בחברה, פייר דנין, הוא חבר ותיק של מימרן ואחד השותפים הזוטרים בהונאה. ב-9 בינואר 2009, כמעט שלוש שנים אחרי רישום החברה בתל אביב, העביר דנין על פי מסמכים שהוצגו ל"הארץ" סכום של 350 אלף דולר לחשבון הבנק של מימרן ב"ספרא בנק" בניו יורק, שממנו יצאו תשלומים רבים של מימרן לישראל.

עו״ד דוד שמרון מסר בתגובה: ״בעקבות פנייתכם בדקנו את התיק הזה, והתברר לנו שרישום החברה נעשה באמצעות יפוי כוח קונסולרי שנשלח אלינו משגרירות ישראל בפריז. כל בעלי החברה הרשומים, למעט אחד, זוהו על ידי קונסול ישראל בפריז״. לשאלה מדוע דווקא משרד שמרון־מולכו־פרסקי רשם את החברה של מימרן בישראל, השיב עו״ד מולכו: ״פשוט מאוד, מאיר חביב הוא לקוח ומקורב למשרד, והוא ביקש מאיתנו לבצע את הרישום״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ