שרון פולבר

פרקליטות מחוז ת"א הודיעה היום (שני) כי החליטה לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד איתן חנני, שנחשד כי רצח את זוגתו מירה פלד וזייף את נסיבות מותה.

חנני נעצר במאי 2015, חצי שנה לאחר שפלד מתה בביתם בתל אביב. כשהגיע צוות של מד"א לבית, טען חנני כי פלד הייתה חולת סרטן והציג מסמך שנחתם לכאורה על ידי רופאת המשפחה. בני משפחתה של פלד, שלא ידעו שחלתה, החלו לחשוד ופנו למשטרה אשר פתחה בחקירה סמויה. במסגרת החקירה, הוצאה גופתה של פלד מקברה בצעד חריג, על מנת לבדוק אם הורעלה. 

חנני מובל להארכת מעצר, בשנה שעברהצילום: דודו בכר

חנני נעצר לאחר שהתברר, בין היתר, כי המכתב מהרופאה היה מזויף. הוא היה נתון במעצר בית במשך כחצי שנה ובמהלכו הכחיש את המיוחס לו. בדיקת גופתה של פלד לא גילתה כל סימנים להרעלה. לדברי גורם המעורה בתיק, פלד עצמה עשתה שימוש באותו מסמך מזויף כשטענה בפני הרשויות כי היא חולת סרטן כדי לקבל הקלות כספיות שונות, דבר שהפחית מערכו כראיה נגד חנני. 

מנגד, טענו בני המשפחה כי חנני ניסה להשתלט על רכושה של פלד, אך לדברי הגורם, ברשותו של חנני הייתה צוואה שנחתמה עוד ב-2009, שנים לפני מותה, בה הורישה לו סכום שכלל לא היה זמין בחשבונותיה בעת פטירתה. המשפחה טענה עוד כי חנני לקח לידיו תכשיטים מחנות בבעלותה של פלד, אך חנני גרס בתגובה כי עשה זאת מחשש שייגנבו אם ישארו ללא השגחה.

בדיקת גופתה של פלד העלתה כי היא אכן לא חלתה בסרטן, אך כיוון שגם לא נמצאו סימני הרעלה, הוחלט לסווג את סיבת המוות כלא ידועה אך טבעית. מהפרקליטות נמסר: "ההחלטה התקבלה לאחר עיון מעמיק ויסודי בחומרי החקירה הרבים שנאספו על ידי המשטרה ולאחר קבלת תוצאות חוות הדעת הטוקסיקולוגית. הודעה נמסרה לבאי כוח משפחתה של המנוחה ולבאי כוחו של מר חנני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ