הורשע אחד המחבלים שביצעו את פיגוע בארמון הנציב באוקטובר שעבר

בילאל אבו גאנם, שירה ודקר נוסעים באוטובוס בירושלים, הורשע בשלוש עבירות רצח ובשבע עבירות של ניסיון רצח. שותפו לפיגוע, בהאא עליאן, נהרג וגופתו מוחזקת בידי המשטרה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (שני) את בילאל אבו גאנם, תושב ג'בל מוכבר, בביצוע פיגוע הירי והדקירה באוטובוס בארמון הנציב באוקטובר האחרון. בפיגוע נהרגו חביב חיים, אלון גובברג, וריצ'רד לייקין, ונפצעו שבעה בני אדם. אבו גאנם הורשע בשלוש עבירות רצח ושבע עבירות של ניסיון רצח וכן בסיוע לאויב במלחמה.

לפני שלושה חודשים התפוצץ הסדר טיעון בין הפרקליטות לבין סנגוריו של אבו גאנם, אחרי שהוא סירב לעמוד בפני בית המשפט, להודות בכתב האישום ולקבל את ההסדר. בעקבות כך, סירב השופט יורם נועם לבקשת סנגוריו של אבו גאנם לקבל את דבריו כשהוא נותר יושב. בהסדר הטיעון נקבע עונש מוסכם של שלושה מאסרי עולם מצטברים.

אנשי זק"א בזירת הפיגוע בארמון הנציב, באוקטובר
זירת הפיגוע בארמון הנציב, באוקטוברצילום: אוליבייה פיטוסי

"הוא הסכים לדבר ולא לעמוד, אני לא יכול להכריח אותו לעמוד, זו הדעה האישית שלו", אמר סנגורו, מוחמד מחמוד. עקב כך, יישאר גזר הדין לשיקולו של בית המשפט והוא יימסר ב-11 ביולי.

התובע אורי קורב ביקש להטיל על אבו גאנם עונש של שלושה מאסרי עולם מצטברים בגין הרצח ועוד 70 שנות מאסר במצטבר. קורב אמר בשלב הטיעונים לעונש כי על פי החוק ניתן להטיל עונש מוות על העבירות שביצע אבו גאנם, אך בישראל לא נהוג שהפרקליטות מבקשת עונש זה. "אם זה היה נהוג", אמר קורב, "זה המקרה שהיה תופס מקום של כבוד מבין התיקים בהם היינו מבקשים".

במשפטו של אבו גאנם העידו שניים מפצועי הפיגוע בארמון הנציב וסיפרו על הסבל שנגרם להם בעקבות האירוע והפציעה. שותפו של אבו גאנם לפיגוע, בהאא עליאן, גם הוא תושב ג'בל מוכבר, נהרג במהלך הפיגוע וגופתו עודנה מוחזקת בידי המשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ