מאיר חביב על הקשר בין נתניהו למימרן: מתחרט שחיברתי ביניהם

חבר הפרלמנט הצרפתי אישר בראיון בגלי צה"ל כי מימרן אירח את נתניהו בדירתו בפריז לאורך שבוע; "זה דבר טבעי, נתניהו היה בן אדם פרטי לגמרי"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי שחיבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לעסקן הצרפתי ארנו מימרן אמר הבוקר (שלישי) בראיון בגלי צה"ל כי בדיעבד, הוא מתחרט שהכיר בין השניים. זאת, בשל הדרדרותו של מימרן לפשעים וגניבה לכאורה מממשלת צרפת. 

חביב טען בראיון כי "אתם כנראה מחפשים את ראש הממשלה". לדבריו, לפני 15 שנה מימרן נתן לנתניהו תרומה "בצורה הכי חוקית שאפשר", והוסיף כי "יש עכשיו חששות גדולים לגביו, אבל אף אחד לפני 15 שנה לא יכול היה לדעת את זה". עוד אישר חבר הפרלמנט בראיון כי מימרן נתן למשפחת נתניהו לגור בדירתו בפריז במשך שבוע. "זה דבר טבעי, הוא היה בן אדם פרטי לגמרי והם הציעו להלוות את הדירה", אמר.

מימין: ארנו מימרן ומאיר חביב בפריז, ב-2009
מימין: ארנו מימרן ומאיר חביב בפריז, ב-2009צילום: © Mediapart, all rights reserve

עוד הגיב חביב בראיון לפרסום אתמול לפיו עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון, אנשי סודו של נתניהו, העניקו שירותים משפטיים למימרן עד שנת 2006 לפחות, ואף הקימו למענו חברה פרטית שנרשמה מתוך שגרירות ישראל בפריז, בה היה שותף גם חביב. "החברה לא פעלה יום אחד", אמר חביב. "הבן אדם רצה לפתוח חברה. לא היה חשבון בנק, לא היה גרוש אחד. לא היתה חברה". כשנשאל חביב אם הוא מבין את הבעייתיות בנוגע לקשר בין משרד שמרון, נתניהו ומימרן, ענה כי: "לפני חמש שנים מי יכול היה לדעת שהוא הולך להיות פושע? כל הסיפור הזה בהתחלת שנות ה-200 והבן אדם היה כשר לפחות החוצה מבחינתנו", והוסיף: "אתם תראו שכפי שראש הממשלה אמר, ההר הוליד עכבר".

בשבוע שעבר פרסם עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר מסמכים המפרטים את הנסיעות הפרטיות של בנימין נתניהו ובני משפחתו בשנים 2001-1999. לפי המסמכים, נסיעות רבות של משפחת נתניהו מומנו על ידי חביב. 

בין הנסיעות בולטת חופשת סוכות של משפחת נתניהו בשנת 2000, שמומנה לפי המסמך על ידי חברה בשם "ונדום גרופ", חברת התכשיטים של חביב. לפי חומר הראיות בתיק מימרן, עד המפתח ושותפו של מימרן, האזרח הישראלי סמי סווייד, נרצח בפריז בשעה שנפגש עם מימרן, שהעניק לו במתנה תכשיט מתוצרת החברה - טבעת זהב עם תבליט של גולגולת.

בשבוע שעבר אמרה לשכת ראש הממשלה כי נתניהו קיבל ממימרן 40,000 דולר בשנת 2001, בעת שנתניהו היה אזרח פרטי. בכך שללה לשכתו את טענת מימרן, שאמר בבית המשפט כי תרם מיליון אירו לקמפיין הבחירות של נתניהו בשנת 2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ