היועמ"ש סגר את התיק נגד השופט שנחשד בעבירות מין במשפחה מחוסר ראיות

אביחי מנדלבליט, שאימץ את המלצת פרקליט המדינה לסגור את התיק, ציין כי הראיות הקיימות רחוקות מהתשתית הנדרשת לכתב אישום. לא ברור עדיין אם השופט יחזור לתפקידו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט היום (רביעי) לסגור מחוסר ראיות את התיק נגד שופט שנחקר באזהרה בחשד לביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בתו הקטינה.

החקירה בעניין זה החלה לפני כמה חודשים באישור היועץ לאחר שהתקבל דיווח מפקידת סעד, אשר העלה חשד לביצוע העבירות. בחקירה נגבו, בין היתר, גרסאות הקטינה ואחותה, באמצעות חוקרת ילדים, וגרסאות צוות גן הילדים וגורמים שונים שטיפלו בקטינה. החקירה לוותה על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) וההנחיות לגביה ניתנו במשטרה על ידי ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי.

לאחר בחינת חומר החקירה, החליט היועץ לאמץ את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן ולסגור את התיק נגד השופט מחוסר ראיות. מנדלבליט ציין כי חומר הראיות שנאסף בעניינו של השופט רחוק מהתשתית הנדרשת לביסוס כתב אישום ונמצא ברף נמוך יחסית בתוך טווח התיקים הנסגרים בעילה של "חוסר ראיות".

ההחלטה הועברה לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור ולשרת המשפטים איילת שקד, אשר עודכנו בעניין עם פתיחת החקירה ובמהלכה. השתיים יאלצו כעת להכריע אם השופט יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, כשבשלב זה הוא עדיין מצוי בחופשה ולא צפוי לשוב ממנה עד שתתקבל החלטה בעניינו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ