10 שנות מאסר נגזרו על נהג מונית שחטף בת 7 וביצע בה מעשים מגונים

לפני כשנתיים שכנע נהג המונית יוסף כהן ילדה מאשדוד לעלות למוניתו בתמורה לשוקולד. הוא הוביל אותה ליער סמוך לירושלים ושם ביצע בו את זממו. השופטת: כהן רואה עצמו כקורבן

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בצהריים (שלישי) עשר שנות מאסר על יוסף כהן, נהג מונית בן 50 שהורשע בחטיפת ילדה בת שבע ובביצוע מעשים מגונים בה. על כהן נגזר גם מאסר על תנאי של שנה וחצי, שיופעל אם יחזור על מעשים דומים בשלוש השנים לאחר שחרורו. כמו כן הוא יפצה את הוריה של הקטינה ב-40 אלף שקל.

על פי כתב האישום, בדצמבר 2014 בסביבות השעה 13:00 נתקל כהן בקטינה במהלך נסיעה באשדוד. הוא עצר לידה וניסה לשכנעה לעלות למונית תוך שהוא מבטיח לה שוקולד ומאכלים נוספים. לבסוף השתכנעה הילדה ועלתה לרכב. מיד לאחר מכן יצא כהן מהעיר ונסע לכיוון ירושלים. הוא עצר סמוך ליער צרעה, העביר את הקטינה למושב האחורי, נישק אותה ונגע באיבר מינה.

כהן (מכסה את פניו) ועורך דינו בדיון בהארכת מעצרו, בשנה שעברה
כהן (מכסה את פניו) ועורך דינו בדיון בהארכת מעצרו, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

לאחר מכן הוציא כהן את הקטינה מהמונית, ביקש ממנה להמתין ונסע מהמקום כשהוא משאיר אותה ביער. הילדה יצאה מהיער ורצה לכיוון הכביש. "היא הייתה מבוהלת. בכתה וזעקת לעזרה", נכתב. עוברת אורח שנסעה בכביש הבחינה בה והזעיקה את המשטרה.

הפרקליטות ביקשה לגזור על כהן 13-17 שנות מאסר. נציגת התביעה, עו"ד עינת בלנרו, אמרה כי על אף שהאקטים המיניים שביצע כהן אינם נמצאים במדרג הגבוה, שילובם עם החטיפה מעלה את חומרת מעשיו.

השופטת גילת שלו ציינה בהחלטתה כי יש להתחשב בכך שלכהן אין עבר פלילי, אך הדגישה שהתנהלותו במהלך המשפט ובמהלך שלב הטיעונים לעונש, "מעידה על היותו מרוכז בעצמו ובמחירים שהוא משלם, על נטייתו לראות בעצמו קורבן, על התעלמותו מסבלו של האחר והיעדר אמפתיה לקטינה". כל אלה מעידים לדבריה על קיומו של סיכון רב להישנות עבירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ