ערוץ 2: המסמך המכיל מידע מודיעיני על ח"כים כולל חומר על השר ארדן

על פי הדיווח, החומר שנאסף על השר לביטחון הפנים מתייחס לתקופתו כשר התקשורת וכשר להגנת הסביבה. המידע לא נבדק והשר לא נחקר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר גלעד ארדן והמפכ"ל רוני אלשיך יושבים זה לצד זה חמורי סבר, בטקס הענקת דרגות לניצב המוסלמי הראשון, באפריל
ארדן ואלשיך, באפרילצילום: מוטי מילרוד

המסמך שמרכז מידע מודיעיני על עשרות חברי הכנסת הקודמת שגובש במשטרה כולל מידע על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, כך דווח הערב (שלישי) בחדשות 2. המשטרה מעולם לא בחנה את החומר בעניינו והשר לא נחקר. 

על פי הדיווח, המידע שנאסף על ארדן מתייחס לתקופות בהן כיהן כשר התקשורת וכשר להגנת הסביבה. לא נמסר מהו אותו מידע שהצטבר באגף חקירות ומודיעין במשטרה. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס למידע מודיעיני ולחומרים שיש או אין בידי הרשויות".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פנה היום למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, בדרישה להיפגש עמו בהקדם כדי לבחון את נסיבות גיבושו של המסמך. אדלשטיין מבקש לבחון את עצם ההחלטה לגבש מסמך שמרכז חומר נגד חברי כנסת וסוקר מידע מודיעיני שלא הוביל לחקירות פליליות גלויות. "עד כה לא ניתן לטעמי, בכל הכבוד, הסבר מניח את הדעת ליצירתו של מסמך כזה", כתב אדלשטיין לאלשיך. דבר קיומו של המסמך פורסם השבוע בערוץ 10.

אדלשטיין כתב עוד: "מבלי כמובן לפקפק בסמכותה ובחובתה של המשטרה לחקור במקרים המתאימים חברי כנסת, ריכוז מידע שכזה באופן שבו נעשה הדבר על פי הפרסומים, מעלה תהיות ושאלות, גם כאלה הנוגעות לחופש פעולתם וחסינותם של חברי הכנסת ולשימוש של רשויות האכיפה בחומרים אלה".

לדבריו, "כמי שמופקד על חוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם, אבקש להיפגש איתך ועם ראש אגף החקירות והמודיעין בהקדם האפשרי, על מנת להבין את תכלית יצירתו של המסמך". מהמשטרה נמסר בתגובה לפניית אדלשטיין כי "המפכ"ל ייפגש עם יו"ר הכנסת בכל מועד שיתבקש ויציג לו את כלל העובדות הרלוונטיות להבנת הסוגיה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ