מאסר עולם ועוד 31 שנים בכלא נגזרו על ישי שליסל, הרוצח ממצעד הגאווה בירושלים

בית המשפט גזר על שליסל גם פיצוי כספי של יותר משני מיליון שקלים למשפחת שירה בנקי, הנערה שנרצחה, ולשאר האנשים שנפגעו

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישי שליסל בבית המשפט, היום
ניר חסון

בית המשפט גזר הבוקר (ראשון) עונש מאסר עולם ועוד 31 שנות מאסר בפועל על ישי שליסל, שרצח את הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה. בנוסף, בית המשפט הטיל על שליסל פיצויים למשפחת בנקי ולשאר הנפגעים ב-2 מיליון ו-64 אלף שקלים.

שירה בנקיצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

השופטים נאוה בן אור, ארנון דראל ורפי יעקובי כתבו בגזר הדין: "לפנינו, אפוא, אדם שאינו רואה אדם לנגד עיניו. אדם אכזרי. אדם מסוכן וחסר לב. אדם שיהדות של דרכי נועם, שיהדות שנתיבותיה שלום, שיהדות המלמדת כי חביב אדם – כל אדם – שנברא בצלם, זרה להווייתו. אדם הרואה עצמו 'ממית ומחייה' בשם עקרונות שהוא מינה עצמו לאוכפם". עוד הוסיפו השופטים כי "האדם המסוכן הזה, אינו יכול עוד שיסתובב ברחובות ירושלים ובכל מקום אחר".

עוד כתבו השופטים כי "בימי החופש המועטים בין מאסר למאסר, קיפד הנאשם את חייה של נערה צעירה ותאבת חיים, שירה בנקי ז"ל, שהייתה כבת 16 במותה", והוסיפו: "הוא לא ראה בה אדם וכלל לא היה אכפת לו מי יהיה זה שיפגוש את המאכלת שינעץ בגופו".

עונש המאסר של שליסל מתחלק למאסר עולם על סעיף רצח בכוונה תחילה, 30 שנות מאסר בגין הרשעתו בשש עבירות של ניסיון רצח ובעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות ושנה נוספת - עונש המאסר על תנאי שהוטל עליו בגזר דינו הקודם.

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע בחודש אפריל את ישי שליסל ברצח, בשישה ניסיונות רצח ובפציעה בנסיבות מחמירות. בהכרעת הדין נכתב כי אשמתו של שליסל הוכחה מעבר לספק סביר.

השופטים מתחו ביקורת חריפה על המשטרה וציינו כי לקחים שהיו צריכים להיות מופקים מהמצעד ב-2005 לא הוטמעו וכי הקלות שבה הצליח שליסל לבצע את זממו אינה נתפסת. עוד מתחו השופטים ביקורת על החוק שאינו מאפשר מעקב ופיקוח על עבריינים מסוכנים שסיימו את ריצוי מאסרם.

ב-30 ביולי שנה בשעברה דקר ישי שליסל שבעה בני אדם במצעד הגאווה בירושלים. אחת הנפגעות, שירה בנקי, בת 16, מתה מפצעיה כעבור כמה ימים. שליסל, שדקר שלושה בני אדם במצעד הגאווה בעיר עשור קודם לכן, ב-2005, השתחרר ממאסר חודש לפני האירוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ