חשד: שוטרים באילת גרמו חבלות לעצור אחרי ששוחרר מביה"ח וירו בו עם טייזר

צעיר בן 24 שנעצר בגין נהיגה בשכרות וגרימת תאונה הובא לטיפול ושוחרר בהיעדר ממצאים חריגים. כעבור פחות משעה הוא הוחזר למיון עם סימני אלימות בכל גופו. מח"ש פתחה בחקירה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) חוקרת תלונה לפיה שוטרים מתחנת אילת, אשר התבקשו לקחת חשוד בתאונת דרכים מבית החולים יוספטל בעיר, היכו אותו וחשמלו אותו באקדח טייזר מחוץ למוסד הרפואי. לאחר מכן, כך לפי החשד, השוטרים החזירו את החשוד לבית החולים כשהוא חבול ועם סימני אלימות על כל גופו.

המקרה התרחש לפנות בוקר (ראשון) אחרי שהחשוד, תושב אילת בן 24, היה מעורב בתאונת דרכים. חקירה ראשונית העלתה כי הצעיר נהג ככל הנראה בגילופין ופגע ברכב חונה. השוטרים, שהריחו אלכוהול מהנהג, החליטו לעצור אותו ולקחתו לבדיקה בבית החולים.

הצוות הרפואי כתב באבחנתו כי מצבו של הצעיר יציב וכי לא התגלו כל סימני חבלה או ממצאים חריגים. עם זאת, אנשי המוות ציינו כי "בוצע ניסיון מתן נוזלים למטופל, אך זה השתולל ושלף את העירוי. (הוא) שוחרר מאחר ולא היו אינדיקציה או קריטריונים לחומרה, הועבר על ידי השוטרים למעצר". הגורמים הרפואיים החליטו גם להזכיר את טענות החשוד לפיהם "הובא למיון מלווה במשטרה, לצורך בדיקה לאחר שלדבריו קצין בשם ניר התעצבן עליו ונתן לו אגרוף באזור העין. לדבריו ללא שום התרסה כלפי השוטרים".

בחלוף פחות משעה חזר החשוד לבית החולים מלווה בשוטרים, כאשר הפעם נראו סימני אלימות על כל גופו. בין השאר נכתב בדו"ח השחרור השני כי לצעיר שטף דם בסביבות עינו הימנית ו"סימן חבלה בצורת רשת באזור הגב משמאל". עוד נכתב כי "נראו שני סימני כוויה בקוטר 0.5 סנטימטר באזור החזה מימין המתאים לסמנים לאחר טייזר". אנשי הצוות הרפואי העריכו כי השוטרים הם שגרמו לפציעות שנגרמו לצעיר. בביקור הקודם, כתבו, "חבלות אלו לא היו".

ארגון "רופאים לזכויות אדם" שקיבל את התלונה על התקיפה לכאורה, פנה למח"ש וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה למנוע לאלתר את חזרתו של החשוד לידי אותם שוטרים. עוד ביקש הארגון לשקול את העברתו לטיפול בתחנת משטרה אחרת, תוך התחשבות במצבו הרפואי והבריאותי ולמצות את הדין עם השוטרים. "מנסיבות העניין, הן העדות של החשוד והן התיעוד הרפואי, עולה חשש של ממש לפגיעה חוזרת בחשוד מצד השוטרים". נכתב בפניות הארגון למח"ש וליועץ המשפטי.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מבירור ראשוני של הפרטים עולה כי החשוד נלקח לבית החולים לטיפול רפואי לאחר שבחקירתו בבית החולים ובתחנה נהג באלימות כלפי שוטרים ומאבטחים באופן שגרם להם ולו עצמו חבלות של ממש. נדגיש כי מדובר בחשוד שמלכתחילה נלקח לבית החולים לאחר שעל פי החשד גרם לתאונה בעת נהיגה בגילופין".

"היום האריך שופט את מעצרו של החשוד והחקירה בעניינו נמשכת, הן בגין התאונה והן בגין התנהגותו האלימה. למותר לציין כי ככל שאכן הוגשה תלונה בנושא עליה להיבדק כמקובל", לשון התגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ