שוטר תנועה לשעבר הורשע בקבלת שוחד בשווי עשרות אלפי שקלים בתמורה לביטול דו"חות

על פי כתב האישום, יורם תמים ניהל קשרים עם בעלי חברות ומנהלי חנויות שנתנו לו יחס מועדף בבתי העסק וציוד הכולל טלפונים חכמים, טלוויזיה ודלק, בתמורה להעלמת עין מעבירות תנועה שביצעו

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הרשיע אתמול (שני) את יורם תמים, שוטר תנועה לשעבר במחלקת אגף התנועה במשטרה בשורה של עבירות שוחד והפרת אמונים. בנוסף, מיוחסות לו גם עבירות של הפרת סודיות וקשירת קשר לביצוע עוון. בנובמבר ייקבע בית המשפט את עונשו של תמים, כאשר מח"ש תדרוש עונש מאסר הנע בין שנתיים ליותר משלוש שנים. נגד שבעה חשודים נוספים - בהם מתנדב במשטרה, מנהל בחברת פלאפון ובעלי חברות -מתנהלים הליכים בגין מתן שוחד אך טרם ניתנה הכרעת דין בעניינם.

במסגרת הסדר עם מח"ש, הוגש אתמול לבית המשפט כתב אישום מתוקן במסגרתו הורשע תמים ב-20 אישומים המייחסים לו 16 עבירות של קבלת שוחד, וב-7 עבירות של הפרת אמונים שהתרחשו בשנים 2011-2012. על פי כתב האישום, במשך אותה תקופה ניהל תמים קשרים עם אנשים רבים, בהם בעלי חברות משאיות וחברות הובלות, מנהל צוות בסניף באר שבע של חברת פלאפון ומנהל מעבדת מירס. במסגרת אותם קשרים, קיבל תמים ציוד רב בחינם, הכולל בין היתר טלפונים חכמים, טלויזיה, דלק וציוד גן, בשווי של עשרות אלפי שקלים. בתמורה לציוד, בחלק מהמקרים תמים עזר לאותם אנשים להתחמק מדו"חות תוך ניצול מעמדו במשטרה. 

כתב האישום מתאר מקרה בו מנהל בחברת פלאפון בבאר שבע נעצר על ידי תמים לאחר שנסע במהירות מופרזת. המנהל ביקש מתמים שלא לרשום לו דו"ח תנועה, תמים שיחרר אותו ללא דו"ח והחליף עימו מספרי טלפון. לאחר האירוע, נעצר שוב המנהל על ידי שוטר אחר מחוץ לקניון "ביג" בבאר שבע, לאחר שנסע ללא חגורת בטיחות. המנהל, יצר קשר עם תמים וביקש ממנו שידבר עם השוטר שעצר אותו. לאחר השיחה בין השוטרים, המנהל שוחרר ללא קבלת דו"ח. אירוע דומה עם אותו המנהל התרחש לאחר מכן שוב באילת. בתמורה, קיבל תמים יחס מועדף בסניף פלאפון בבאר שבע, שכלל טיפול זריז וקבלה ללא תור. בנוסף, קיבל ציוד טכנולוגי חינם כמו מטענים, סוללות ומכשירים נוספים.

התיק נוהל על ידי עו"ד בתיה קוליץ מהמחלקה לחקירות שוטרים. סניגורו של תמים, עו"ד אוהד חן מסר בתגובה: "הסדר הטיעון שהגענו אליו עם מח"ש הינו הסדר מקל יחסית בשל נסיבותיו האישיות של הנאשם, התיקון המשמעותי של כתב האישום והשיהוי שבהגשת כתב האישום, שלמעשה הוגש 4 שנים לאחר ביצוע העבירות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ