ערוץ 10: בדיקת המשטרה בעניין נתניהו עוסקת בחשד להלבנת הון בהיקף גדול

לפי הדיווח, בפרשה מעורב לכאורה גם גורם בכיר בתחום המשפט. בערוץ 2 פורסם כי נבדק חשד להעברת כספים לנתניהו או לבני משפחתו - ולא במימון בחירות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במהלך ביקורו באפריקה, השבוע
נתניהו במהלך ביקורו באפריקה, השבועצילום: קובי גדעון / לע"מ

בדיקת המשטרה בפרשה החדשה בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עוסקת בחשד להלבנת הון בהיקף גדול בה מעורב לכאורה ראש הממשלה. כך דווח הערב (שישי) בתוכנית "שישי" עם אילה חסון בערוץ 10. לפי החשד, גורם בכיר מתחום המשפט מעורב גם הוא בפרשה. בערוץ 2 דיווח במקביל אמנון  אברמוביץ' כי מדובר בחשד להעברת כספים גדולה לנתניהו ו/או לבני משפחתו - ולא בחשד למימון בחירות.

לפי הדיווח, הבדיקה מתנהלת בקדחתנות זה חודשיים, ולפי שעה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי אינם יודעים אם תניב תוצרים פליליים.

בערוץ 10 דווח עוד כי גורמים ברשויות האכיפה בודקים אם יהיה ניתן לגייס את עזרתו של ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה, ארי הרו לבדיקה. כמו כן פורסם כי עדות אחת לפחות שנגבתה בעניין התבררה כלא אמינה. בתגובה לפרסום נתניהו הכחיש כל קשר לעבירה פלילית.

הבוקר פרסם גידי וייץ ב"הארץ" פרטים חדשים השופכים אור על החשדות נגד הרו. הרו פרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים. בקרוב צפויה המשטרה למסור את המלצתה בעניינו ולהודיע אם אימתה את החשדות נגדו או הפריכה אותם.

בשבועות האחרונים מעסיקים חשדות פליליים הנוגעים לאנשי משרד ראש הממשלה את היועץ המשפטי לממשלה ואת צמרת הפרקליטות. בראשם, הבדיקה האחרונה הנוגעת לנתניהו. את פעילות המשטרה בפרשה מלווה פרקליטות מחוז ירושלים בראשות עו"ד נורית ליטמן, התובעת בתיק נגד השר לשעבר שלמה בניזרי. מקורות הבקיאים בפרטי הפרשה מעריכים כי אם לא יהיו תפניות יוצאות דופן, בקרוב תהפוך הבדיקה גלויה. "לדברים האלה יש דינמיקה משלהם, ולכן זה יכול לקחת ימים או שבועות", אמר ל"הארץ" מקור במערכת אכיפת החוק. אז ייחשפו החשדות וזהות המעורבים בפרשה, ואז גם יתברר אם היתה סיבה אמיתית למדיניות העמימות שהוביל היועץ מנדלבליט בטיפול בה, בטענה שחשיפתה תגרום נזק ממשי לבדיקה.

השבוע דווח בערוץ 2 כי בדיקת המשטרה בעניינו של נתניהו עוסקת בכספים שקיבל לכאורה ראש הממשלה מאנשי עסקים זרים. לפי הפרסום, העברות הכספים שנבדקות התבצעו לאחר שובו של נתניהו לראשות הממשלה ב-2009. אף שרשמית ראשי מערכת אכיפת החוק מכנים את איסוף המידע בפרשה "בדיקה", בפועל מדובר בחקירה לכל דבר וננקטים כל הצעדים המקובלים מלבד זימון חשודים להיחקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ