הנשיא לשעבר משה קצב עשוי להשתחרר בשבוע הבא מהכלא

ועדת השחרורים קבעה דיון נוסף בעניין קיצור עונשו של קצב. זאת, לאחר שהרשות לשיקום האסיר החליטה לאפשר הליך שיקומי מחוץ לכותלי הכלא גם לאסיר שלא הודה במעשיו או הביע חרטה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה קצב יוצא לחופשה מהכלא, בשנה שעברה
יניב קובוביץ

הנשיא לשעבר משה קצב עשוי להשתחרר כבר בשבוע הבא מבית הכלא. ועדת השחרורים קבעה לקצב דיון נוסף בעניין קיצור עונשו ב-20 ביולי, אליו הוא מגיע כאשר הרשות לשיקום האסיר שינתה את עמדתה ולראשונה תאפשר הליך שיקומי לאסיר שלא הודה במעשיו ולא הביע חרטה.

קצב מגיע לדיון לאחר ערעור על החלטה הקודמת של ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו, אולם בערעור עלה כי הרשות לשיקום האסיר החליטה לאפשר לקצב לעבור תהליך שיקומי. אם הוועדה תחליט לקבל את עמדת הרשות ואת עמדת קצב הוא צפוי להשתחרר כבר בשבוע הבא מיד אחרי הדיון, אולם נציגי המדינה צפויים לבקש עיכוב ביצוע - זאת מכיוון שעמדת המדינה לא השתנתה.

בחודש אפריל החליטה ועדת השחרורים שלא לקצב שליש מעונשו של הנשיא לשעבר. בשבוע שעבר נערך דיון בעניין ערעורו של קצב על ההחלטה, אז הוחלט בעקבות חוות דעת חדשה של הרשות להחזיר את הדיון לוועדת השחרורים.

עד כה, הרשות לשיקום האסיר הציבה את הודאתו של האסיר והבעת חרטה על מעשיו כתנאי מקדים להשתתפותו בתוכנית שיקום. אולם בשנים האחרונות עולה גישה שונה בקרימינולוגיה, לפיה יש לשקם גם אסירים שלא מודים במעשיהם. משום כך, לראשונה מאז הקמתה של הרשות לשיקום האסיר, היא תאפשר לקצב להיכנס לתוכנית שיקום מבלי להודות במעשיו או להביע חרטה.

בשבוע שעבר אמרה שני אילוז, עורכת דינו של קצב, כי הנכונות של הרשות לשיקום האסיר להכין תוכנית לנשיא לשעבר מעקרת את כל הסיבות בגינן הוא לא שוחרר בוועדה האחרונה, בהן העובדה שלא עבר תהליך שיקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ