היועמ"ש הודיע: מתקיימת בדיקה בעניינו של נתניהו

על פי הודעתו של אביחי מנדלבליט, לא מדובר בחקירה פלילית. עוד נמסר כי הידיעות שפורסמו בתקשורת בימים האחרונים "אינן מדויקות בלשון המעטה". היועמ"ש הוסיף כי עדכן את רה"מ

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבוקר. בצילום נראה נתניהו קורא מסמך
שרון פולבר

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (ראשון) כי הורה על קיום בדיקה בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.  

"נבקש להודיע כי בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה", נמסר בהודעה. עוד נמסר כי ראש הממשלה עודכן בעניין. 

"יודגש כי המדובר בבדיקה וכי לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה", נכתב עוד בהודעה. "בימים האחרונים, פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה".

היועץ המשפטי לממשלה, נמסר, "ער לחשיבות בהבאת הדברים לידיעת הציבור".

יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, מסר בתגובה כי "כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום".

אמש מסרו ל"הארץ" גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק כי חלק מהחומרים שעליהם מתבססת הבדיקה צפו במהלך חקירות אחרות בעניינו של נתניהו. לאחרונה ניסו במשטרה להגיע לכמה עדים שעשויים לשמש עדי מדינה ולשפוך אור על החשדות נגד נתניהו. צוות מצומצם מאוד עוסק בבדיקה מתוך כוונה להימנע מהדלפות בנושא. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) כבר גבתה עדויות בפרשה.

בסוף השבוע דווח בערוץ 10 כי הבדיקה עוסקת בחשד להלבנת הון בהיקף גדול בה מעורב לכאורה ראש הממשלה. עוד דווח כי לפי החשד, גורם בכיר מתחום המשפט מעורב גם הוא בפרשה. בערוץ 2 דווח כי מדובר בחשד להעברת כספים גדולה לנתניהו ו/או לבני משפחתו - ולא בחשד למימון בחירות. 

בערוץ 10 דווח עוד כי גורמים ברשויות האכיפה בודקים אם יהיה ניתן לגייס את עזרתו של ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה, ארי הרו לבדיקה. כמו כן פורסם כי עדות אחת לפחות שנגבתה בעניין התבררה כלא אמינה. בתגובה לפרסום נתניהו הכחיש כל קשר לעבירה פלילית.

בשבוע שעבר פרסם גידי וייץ ב"הארץ" פרטים חדשים השופכים אור על החשדות נגד הרו. הרו פרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים. בקרוב צפויה המשטרה למסור את המלצתה בעניינו ולהודיע אם אימתה את החשדות נגדו או הפריכה אותם.

בשבועות האחרונים מעסיקים חשדות פליליים הנוגעים לאנשי משרד ראש הממשלה את היועץ המשפטי לממשלה ואת צמרת הפרקליטות. בראשם, הבדיקה האחרונה הנוגעת לנתניהו. את פעילות המשטרה בפרשה מלווה פרקליטות מחוז ירושלים בראשות עו"ד נורית ליטמן, התובעת בתיק נגד השר לשעבר שלמה בניזרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ