שלושה מאסרי עולם ועוד 60 שנות מאסר נגזרו על מבצע הפיגוע בארמון הנציב

בילאל אבו גאנם, שהרג יחד עם שותפו שלושה מנוסעי קו 78, הורשע בחודש שעבר בשלוש עבירות רצח. בית המשפט: "מעשה שטני המוציא את מבצעיו מגדר בני אנוש"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שלושה מאסרי עולם ועוד 60 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (שני) על בילאל אבו גאנם, תושב ג'בל מוכבר, שביצע את הפיגוע באוטובוס בארמון הנציב לפני תשעה חודשים. בנוסף, הוא נדרש לשלם פיצויים בסך 250 אלף שקל לכל אחת ממשפחות שלושת הקורבנות. אבו גאנם הורשע לפני חודש בשלוש עבירות רצח, שבע עבירות של ניסיון רצח ובסיוע לאויב במלחמה.

ב-13 באוקטובר עלה אבו גאנם יחד עם שותפו, בהאא עליאן, לקו 78 בירושלים כאשר אחד מהם חמוש באקדח והשני בסכין. הם החלו לתקוף את הנוסעים עד שכוחות משטרה השתלטו עליהם. עליאן נהרג מירי השוטרים ואבו גאנם נפצע קשה. בפיגוע נרצחו אלון גובברג, ריצ'רד לייקין וחביב חיים ושבעה נוסעים נוספים נפצעו.

זירת הפיגוע בארמון הנציב, בחודש אוקטובר

לאורך כל הדיונים המשפטיים סירב אבו גאנם לשתף פעולה. עסקת טיעון שהשיג עורך דינו בוטלה לאחר שלא הסכים לעמוד בפני בית המשפט, להודות בכתב האישום ולקבל את ההסדר. בעקבות כך, סירב השופט יורם נועם לבקשת הסנגורים לקבל את דבריו של אבו גאנם כשהוא יושב.

"לעבירות שביצע הנאשם חומרה מופלגת - זאת לנוכח מהותן, נסיבות ביצוען ותוצאותיהן הטראגיות הקשות. פיגוע הטרור הרצחני שביצע הנאשם יחד עם בהאא, אשר נועד לזרוע מוות בבני אדם חפים מפשע, רבים ככל הניתן, רק בשל היותם יהודים, הִנו מעשה שטני, המוציא את מבצעיו מגדר בני אנוש", כתב השופט נועם בגזר הדין.

"מסע הקטל בוצע באכזריות ובנחישות מעוררות חלחלה, עת המתינו תחילה הנאשם ובהאא עד שהאוטובוס יתמלא בנוסעים לצורך ריבוי הקורבנות; ובהמשך – החלו השניים לממש את תוכניתם להוציא להורג את קורבנותיהם חסרי האונים, אחד אחר השני, ביריות מטווח אפסי, בדקירות סכין ואף בחניקה בידיים", הוסיף השופט.

תגובות