ארי הרו, מגייס התרומות של נתניהו, נחת בישראל ונלקח לחקירה

הרו, לשעבר ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חשוד שביצע עסקה פיקטיבית ב-3 מיליון דולר. הוא נלקח לחקירה בלהב 433 עם נחיתתו בארץ, ונשאל גם על הבדיקה הנוגעת לנתניהו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והרו בהרמת כוסית
נתניהו והרו בהרמת כוסיתצילום: קובי גדעון / לע"מ

ארי הרו, שהיה ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, נלקח הבוקר (חמישי) לחקירה במשטרה מיד עם נחיתתו בנתב"ג. הרו נחקר במשרד להב 433, שם נשאל בין השאר על הבדיקה הנוגעת לראש הממשלה, בנימין נתניהו. במשטרה יבדקו את המידע שיש להם לגבי הרו ביחס למידע שנמצא בבדיקה בנוגע לראש הממשלה. "הארץ" פרסם לפני שבוע כי הרו חשוד שביצע עסקה פיקטיבית בשלושה מיליון דולר.

הרוצילום: מרק ישראל סלם

הפרסום של גידי וייץ ב"הארץ" חשף פרטים חדשים השופכים אור על החשדות נגד הרו. הרו פרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים. בקרוב צפויה המשטרה למסור את המלצתה בעניינו ולהודיע אם אימתה את החשדות נגדו או הפריכה אותם.

הרו, יליד ארה"ב, היה בעבר מנכ"ל עמותת ידידי הליכוד במדינה, שמימנה כמה נסיעות של בנימין נתניהו ובני משפחתו לחו"ל, וגייס בעבור נתניהו תרומות. בפברואר 2009 מינה אותו נתניהו לראש לשכתו, וכשפרש, במארס 2010, הקים חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם H3 גלובל. בספטמבר 2013, לקראת מינויו לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה: "לא אהיה מעורב כלל בניהולה והיא תמשיך להיות פעילה על ידי שותפים עסקיים ושני אחיי".

בשבועות האחרונים מעסיקים חשדות פליליים הנוגעים לאנשי משרד ראש הממשלה את היועץ המשפטי לממשלה ואת צמרת הפרקליטות. בראשם, הבדיקה האחרונה הנוגעת לנתניהו. בתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי מתקיימת בדיקה בעניינו. "בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה", מסר מנדלבליט. 

ארי הרו (שני מימין), נתניהו ומנדלבליט בכנסת, 2014צילום: Menahem Kahana, Pool / AP

על פי גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק, חלק מהחומרים שעליהם מתבססת הבדיקה צפו במהלך חקירות אחרות בעניינו של נתניהו. לאחרונה ניסו במשטרה להגיע לכמה עדים שעשויים לשמש עדי מדינה ולשפוך אור על החשדות נגד נתניהו. צוות מצומצם מאוד עוסק בבדיקה מתוך כוונה להימנע מהדלפות בנושא. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) כבר גבתה עדויות בפרשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ