מקורבת לנתניהו זומנה להעיד בבדיקה בעניינו, בכירים נוספים צפויים להיחקר

היום נחקר במשך שעות ארוכות ראש הסגל במשרד ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו, בחשד לעבירות מרמה. בסוף החקירה הוא נשלח למעצר בית של חמישה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והרו בהרמת כוסית

מקורבת לראש הממשלה בנימין נתניהו זומנה להעיד במסגרת הבדיקה המתנהלת במשטרה בעניינו. שני בכירים נוספים בלשכת נתניהו מאז שובו לראשות הממשלה ב-2009 צפויים להיות מזומנים לחקירה בפרשה בימים הקרובים.

הרוצילום: מרק ישראל סלם

היום נחקר במשך שעות ארוכות ראש הסגל במשרד ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו. בשבוע שעבר דיווח "הארץ" כי במשטרה חושדים שהרו היה מעורב בעסקה פיקטיבית למכירת חברת ייעוץ פרטית שהחזיק בבעלותו, H3 גלובל, תמורת שלושה מיליון דולר. הרו נשאל בחקירתו גם שאלות הנוגעות לבדיקה בעניין נתניהו, ובמשטרה מקווים כי עם העמקת החקירה נגד ראש הסגל לשעבר הוא ישפוך אור על פרשות נוספות. במשטרה עקבו אחר תנועותיו של הרו בימים האחרונים כדי לוודא שישוב לישראל ושלא יוכל ליצור קשר עם מעורבים אחרים בפרשה בטרם ייחקר.

מהמשטרה נמסר כי הרו נחקר בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, "זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת. בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים לרבות מעצר בית משך חמישה ימים. למען הסר ספק, הבדיקה נמשכת".

הפרסום של גידי וייץ ב"הארץ" חשף פרטים חדשים השופכים אור על החשדות נגד הרו. הרו פרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים. בקרוב צפויה המשטרה למסור את המלצתה בעניינו ולהודיע אם אימתה את החשדות נגדו או הפריכה אותם.

ארי הרו (שני מימין), נתניהו ומנדלבליט בכנסת, 2014צילום: Menahem Kahana, Pool / AP

הרו, יליד ארה"ב, היה בעבר מנכ"ל עמותת ידידי הליכוד במדינה, שמימנה כמה נסיעות של בנימין נתניהו ובני משפחתו לחו"ל, וגייס בעבור נתניהו תרומות. בפברואר 2009 מינה אותו נתניהו לראש לשכתו, וכשפרש, במארס 2010, הקים חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם H3 גלובל. בספטמבר 2013, לקראת מינויו לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה: "לא אהיה מעורב כלל בניהולה והיא תמשיך להיות פעילה על ידי שותפים עסקיים ושני אחיי".

בשבועות האחרונים מעסיקים חשדות פליליים הנוגעים לאנשי משרד ראש הממשלה את היועץ המשפטי לממשלה ואת צמרת הפרקליטות. בראשם, הבדיקה האחרונה הנוגעת לנתניהו. בתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי מתקיימת בדיקה בעניינו. "בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה", מסר מנדלבליט. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ