ערוץ 2: גורם בסביבת נתניהו מסר מידע, הערכה שרה"מ ייחקר באזהרה

לפי הדיווח חקירתו של ראש הסגל לשעבר במשרד רה"מ ארי הרו התמקדה בבדיקה בעניין נתניהו, וייתכן שבני משפחה של רה"מ ייחקרו אף הם

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באה בעקבות מידע שהגיע מגורם בסביבתו, ועל פי ההערכה נתניהו ואולי אף בני משפחתו ייחקרו באזהרה - כך דיווח הערב (שישי) העיתונאי אמנון אברמוביץ' בערוץ 2.

לפי הדיווח, חקירתו אתמול של ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה ארי הרו - שנמשכה 15 שעות - עסקה בבדיקה בעניינו של נתניהו. זאת בניגוד לחקירתו בדצמבר 2015, שעסקה במכירה של חברת הייעוץ בבעלותו. עוד דווח כי חקירת הפרשה הנוכחית תתבצע ככל הנראה גם בארה"ב ובצרפת. כמו כן צוין כי על פי ההערכות, לבדיקה תרם מידע שנמצא במחשבו האישי של הרו במהלך חקירתו הקודמת. 

ראש הסגל לשעבר ארי הרו ונתניהו, בדרך לישיבת ממשלה, ב-2014צילום: עמית שאבי

אתמול זומנה מקורבת של נתניהו להעיד במסגרת הבדיקה המתנהלת במשטרה בעניינו. שני בכירים נוספים בלשכת נתניהו מאז שובו לראשות הממשלה ב-2009 צפויים להיות מזומנים לחקירה בפרשה בימים הקרובים. בשבוע שעבר דיווח "הארץ" כי במשטרה חושדים שהרו היה מעורב בעסקה פיקטיבית למכירת חברת ייעוץ פרטית שהחזיק בבעלותו, H3 גלובל, תמורת שלושה מיליון דולר.

הרו פרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים.

הרו, יליד ארה"ב, היה בעבר מנכ"ל עמותת ידידי הליכוד במדינה, שמימנה כמה נסיעות של בנימין נתניהו ובני משפחתו לחו"ל, וגייס בעבור נתניהו תרומות. בפברואר 2009 מינה אותו נתניהו לראש לשכתו, וכשפרש, במארס 2010, הקים חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם H3 גלובל. בספטמבר 2013, לקראת למינויו ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה: "לא אהיה מעורב כלל בניהולה והיא תמשיך להיות פעילה על ידי שותפים עסקיים ושני אחיי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ